کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

عنوان خبر: از طریق آزمایش خون می توان سرطان کلیه را پنج سال زودتر تشخیص داد
تاريخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۳:۱۰

طبق تحقیقات منتشر شده در مجله تحقیقات بالینی سرطان، دانشمندان دریافتند که یک نشانگر در خون می تواند خطر ابتلا به سرطان کلیه را در افراد پیش بینی کند. پیش بینی سرطان کلیه و اقدامات لازم برای درمان، نقش مهمی در افزایش شانس درمان و زنده ماندن بیمار دارد.

انجمن سرطان بریتانیا، مرکز جهانی تحقیقات سرطان و موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا ، به عنوان بخشی از تحقیق و مطالعه ، خون ۱۹۰ نفر از افرادی که سرطان کلیه در آن ها در حال پیشرفت بود، را  با خون ۱۹۰ نفر دیگرکه تحت کنترل نبودند مقایسه کرند.

دکتر دیوید مولر، نویسنده تحقیقاتی سازمان سرطان بریتانیا گفت: “این کار یک قدم بزرگ به جلو است؛

KIM-1 تنها شاخص نشانگر زیستی خون است که به طور چشمگیری خطر ابتلا به سرطان کلیه در افراد را، تشخیص می دهد.

آنها دریافتند که اندازه گیری سطوح مولکول پروتئین در خون،که کی آی ام ۱ نامیده می شود، می تواند نشان دهد که آیا فرد ممکن است در ۵ سال بعد در معرض خطر ابتلا به سرطان کلیه قرار گیرد یا خیر.

داده ها نشان دادند که هر چه غلظت کی آی ام ۱ در افراد بیشتر باشد ، خطر ابتلا به سرطان کلیه در آنها افزایش می یابد.

سطح کی آی ام ۱  نیز با طول عمر کم افراد مبتلا به سرطان کلیه نیز در ارتباط است، زیرا افرادی که دارای بالاترین سطوح در خون بودند احتمال زنده ماندن کمتری داشتند.

دکتر دیوید مولر، پژوهشگر تحقیقات سرطان در انگلستان، نخستین نویسندۀ اصلی در کالج امپریال لندن، گفت: ” گام های بعدی این است که دریابیم آیا سطح کی آی ام ۱  می تواند به تشخیص تومورهایی که خوش خیم هستند کمک کند، و اینکه آیا می توان از آن به عنوان یک ابزار برای تشخیص اینکه درمان در بیمار موثر است یا خیر استفاده شود .”

دکتر روپال بات، مسئول ارشد موسسه ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا  مستقر در دانشکده پزشکی هاروارد، گفت: “اکنون مهم است که بفهمیم که کی آی ام ۱  چگونه میتواند در درمان بیماران موثر باشد و اینکه ایا سطح کی آی ام ۱  می تواند بیمارانی که ممکن است پس از جراحی با درمان بیشتر بهبود یابند را شناسایی کند.

مترجم: محمدپورشفیعی