کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

عنوان خبر: ايران داراي رتبه دوم مرگ و مير ناشي از بيماري قلبي و مصرف چربي ترانس در خاورميانه است
تاريخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ , ۱۷:۰۲

چربی‌های ترانس هنگام افزودن هیدروژن به روغن‌های مایع گیاهی (عمل هیدروژنه کردن)، برای بالابردن نقطه ذوب آنها جهت افزایش ماندگاري و پایداری شان به وجود می‌آیند.
چربی‌های ترانس در روغن‌های شیرینی‌پزی، روغن نباتی جامد، مارگارین‌ها ، شیرینی‌‌جات، غذاهای حاضری، غذاهای سرخ شده مثل پیراشکی و سیب‌زمینی‌ سرخ‌کرده ، و سایر غذاهایی که با روغن‌های هیدروژنه ‌، پخته یا سرخ شده‌اند، یافت می‌شوند.
طبق مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۰۷ میزان مصرف چربی ترانس در ایالات متحده دو برابر شده است.

دکتر ایوب الجوالده ، مشاور تغذیه ای سازمان جهاني بهداشت منطقه مدیترانه شرقی می گوید: “بیشتر مواد غذایی مصرفی در منطقه خاورمیانه / شمال آفریقا دارای چربی ، چربی ترانس و چربی اشباع شده است.” “مواد غذایی تولید شده در منطقه ما با آنچه در اروپا و آمریکای شمالی تولید می شود متفاوت است زيرا چربی ترانس بیشتری دارد و از روغن پالم استفاده می شود. “

طی چند دهه گذشته ، ایران شاهد افزایش مداوم بیماری قلبی عروقی و عوامل خطر مرتبط با آن بوده است. در سال ۲۰۱۰ ، در بين ۲۰ کشور خاورمیانه و شمال آفریقا، ایران دارای رتبه دوم مرگ و میر ناشی از بيماري قلبي و رتبه سوم مصرف چربي ترانس بود.
از آنجايي که مصرف روغن به ميزان زیادی در ایران استفاده می شود ، كاهش مصرف چربي ترانس در اين كشور جز اولويت ها قرار گرفت. در سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ ، چربی های ترانس در ایران از ۲۰٪ در روغنهای خوراکی و چربیها به کمتر از ۲٪ کاهش یافته است. به گفته وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در ایران ، بهبود روغن گياهي – با استفاده از یک فناوری که ماهیت شیمیایی اسیدهای چرب را از طریق جداسازی کنترل شده ي روغن و چربی تغيير نمي دهد – یک روش معمول در ایران برای جایگزینی هیدروژن زدایی جزئی است.

همانند سایر کشورها ، وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی ، سازمان غذا و داروی ایران  ، تولید کنندگان روغن ، سازمان های غیردولتی و واردکنندگان روغن برای کاهش چربی های ترانس همکاری کردند. در سال ۲۰۰۵ ، سازمان ملی استاندارد ایران ، شركت ها را ملزم كرد تا چربی های ترانس موجود در روغن ذرت ، روغن پالم ، روغن سرخ کردني و روغن های مایع را از ۲۰% به ۱۰% كاهش دهند. سازمان های دولتی موظف شدند از روغن هایی با چربی ترانس کمتر از ۱۰ درصد استفاده کنند.

مترجم: محمدپورشفيعي