کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

عنوان خبر: مطالعات نشان می دهند مصرف مکمل آنتی اکسیدان در طول شیمی درمانی سرطان پستان خطرناک است
تاريخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ , ۰۱:۵۶

.

 مصرف مکمل های خاص در طول شیمی درمانی سرطان سینه ضرر دارند. یک مطالعه نشان داد بیمارانی که مکمل آنتی اکسیدان مصرف کرده اند ، احتمال عود بیشتر در سرطان در آن ها وجود دارد. این مطالعه بطور آنلاین در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹ در مجله انکولوژی بالینی منتشر شد.

تحقیقات نشان داده که مکمل های رژیم غذایی ، به ویژه آنتی اکسیدان ها ، می توانند فرایند شیمی درمانی را کند کنند.

در این مطالعه ، ۱۱۳۴ بیمار که تحت شیمی درمانی سرطان پستان قرار گرفته اند ، به سؤالاتی در مورد مصرف مکمل پاسخ دادند. محققان دریافتند که افرادی که مصرف هرگونه آنتی اکسیدان – از جمله ویتامین های آ ، ث ، ای ، کاروتنوئیدها – را گزارش کرده اند – چه قبل و چه در طول درمان ۴۱٪ احتمال عود سرطان و ۴۰٪ احتمال مرگ دارند.

دکتر کریستین ب. آمبروسون، می گوید: بیماران مبتلا به سرطان باید در مصرف مکمل ها در هنگام شیمی درمانی احتیاط کنند و با پزشک خود مشورت کنند. او گفت “من توصیه می کنم که بیماران سعی کنند ویتامین ها و مواد معدنی خود از جمله آنتی اکسیدان ها را از مواد غذایی دریافت کنند. با داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل ، می توانید تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را حتی در زمان شیمی درمانی دریافت کنید.”

سبزیجات و میوه ها منابع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند. انجمن سرطان آمریکا مدتهاست که توصیه می کند که افراد مبتلا به سرطان روزانه انواع سبزیجات و میوه می خورند. بیماران و نجات یافتگان سرطان قبل از مصرف هر نوع ویتامین یا مکمل باید با پزشک خود معاینه کنند.
مترجم: #محمدپورشفیعی