کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

عنوان خبر: هفت خاصیت باورنکردنی بادمجان
تاريخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۶:۵۳

۱٫ منبع غنی ویتامین ها و مواد معدنی
بادمجان یک منبع عالی از ویتامین سی ، ویتامین کا، ویتامین ب ۶، تیامین، نیاسین، منیزیم، منگنز، فسفر، مس، فیبر، اسید فولیک، پتاسیم است.

 

۲٫ به دستگاه گوارش برای هضم کمک می کند
فیبر بالا در بادمجان، که یک عنصر حیاتی برای حفظ رژیم متعادل است، یک راه عالی برای بهبود سلامت دستگاه گوارش شماست

 

۳٫ سلامت قلب را بهبود می بخشد
فیبر در بادمجان ها نه تنها به روند هضم کمک می کند سلامت قلب شما را بهبود می بخشد! این به این دلیل است که فیبر میزان کلسترول بدن شما را کاهش می دهد

 

۴٫ پیشگیری از سرطان
آنتی اکسیدان ها یکی از بهترین محافظ های بدن انسان در برابر بیماری هایی مانند سرطان و همچنین بسیاری از عفونت ها می باشند. با داشتن سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها مانند منگنز ، این امر به شما اطمینان می دهد که اندام های شما محافظت می شوند.

 

۵٫ سلامت استخوان را بهبود می بخشد
رنگ منحصر به فرد بادمجان که به علت ترکیبات گیاهی طبیعی است در واقع با کاهش پوکی استخوان، استخوان های قوی تر و حتی افزایش تراکم استخوان ارتباط دارد. علاوه بر این، آهن و کلسیم موجود در بادمجان، بهبود و حفظ سلامت استخوان را بهبود می بخشد.

 

۶٫ پیشگیری از کم خونی (آنمی)
کمبود آهن می تواند منجر به کم خونی شود که به طور کلی احساس خستگی و ضعف ناشی از عدم وجود گلبول های قرمز خون سالم برای حمل اکسیژن در بدن شما را نشان می دهد. خوردن غذاهای مانند بادمجان با آهن زیاد می تواند به مقابله با کم خونی کمک کند.

 

۷٫ افزایش عملکرد مغزی
بادمجان مواد غذایی مغذی طبیعی است، که برای بهبود سلامت روان شناخته شده است. این مزیت ناشی از افزایش جریان خون در سراسر بدن و مغز است. با رساندن خون بیشتر به مغز، فیتونوتایدرها باعث تقویت حافظه توسط تحریک مسیرهای عصبی شما می شوند.

مترجم: محمدپورشفیعی

@SHCPI