کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

آیا سبزیجات پخته شده خواص خود را از دست می دهند؟

🔴بسیاری از افراد بر این باورند که آنزیم ها و مواد مغذی سالم در سبزی ها در طول پخت و پز کاهش می یابد و از بین می رود. این باور در برخی موارد درست است. اما تحقیقات نشان می دهد که سبزیجات خام همیشه سالم نیستند. در واقع، بخار پز و کبابی کردن برخی از سبزیجات ارزش غذایی آن ها را افزایش می دهد.

🍅گوجه فرنگی یک نمونه از این سبزیجات است که می تواند از طریق پخت و پز تغذیه شود. یک مطالعه در مجله کشاورزی و مواد غذایی نشان داد که لیکوپن ترکیب طبیعی است که به میوه ها و سبزیجات، رنگ قرمز می دهد. هم چنین لیکوپن به کاهش خطر برخی از انواع سرطان ها، از جمله سرطان پروستات، ریه و معده کمک می کند. دانشمندان پس از ۳۰ دقیقه از پختن گوجه فرنگی دریافتند، لیکوپن موجود در گوجه فرنگی بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

🔰مطالعه دیگری نشان داد که سبزیجات پخته شده از جمله هویج، اسفناج، قارچ، مارچوبه، کلم، فلفل مواد مغذی بیشتری دارند.

با این حال، ویتامین C در سبزیجات پخته شده کاهش می یابد.

✅پس چگونه باید سبزیجات خود را برای دریافت مواد مغذی بیشتر آماده کنید؟ انتخاب ترکیبی از سبزیجات پخته شده و خام بهترین روش است.

مترجم: محمدپورشفیعی

تأمین ویتامین ها از طریق مواد غذایی بدون نیاز به مصرف مکمل ها

کارشناسان معتقدند بهترین راه برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز ما از طریق غذا است. یک رژیم متعادل که حاوی مقدار زیادی میوه، سبزیجات و غلات است ، نیازهای بدن را برآورده می کنند. مصرف مکمل ها در برخی موارد ضروری است به طور مثال ، زنان باید در طول بارداری ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک مصرف کنند. مصرف اسید فولیک کافی کمک می کند تا زنان باردار از داشتن یک نوزاد مبتلا به اسپینیا بیفیدا یا بیماری مهره شکاف دار جلوگیری کنند .

انواع مواد غذایی که دارای مواد مغذی و ویتامین فراوان با کالری کم هستند.

✅آووکادو

✅چارد یا چغندر برگی، کولارد سبز(نوعی کلم)، گل کلم ، اسفناج

✅فلفل دلمه ای

✅جوانه های کلم بروکسل

✅قارچ

✅سیب زمینی پخته

✅سیب زمینی های شیرین

✅طالبی، پاپایا، تمشک، توت فرنگی

✅ماست کم چرب

✅تخم مرغ

✅دانه ها (کتان، کدو تنبل، کنجد و آفتابگردان)

✅لوبیا

✅عدس، نخود فرنگی

✅بادام، بادام زمینی، بادام درختی

✅جو، برنج قهوه ای

✅ماهی قزل آلا، ماهی هالیبوت، ماهی کاد، میگو، ماهی تن

✅گوشت گاو، گوشت گوسفند

✅مرغ، بوقلمون

مترجم: محمدپورشفیعی

 

 

  تحقیقات جدید دانشگاه آدلاید نشان می دهد که مصرف ویتامین  ب ۶ به مردم کمک می کند تا رویاها و خواب های خود را بهتر به یاد بیاورند.

این مطالعه روی ۱۰۰ شرکت کننده از سراسر استرالیا با مصرف ویتامین ب ۶ قبل از خواب به مدت پنج روز متوالی انجام شد.

 “دکتر دنهلم آسپی از دانشکده روانشناسی می گوید:”نتایج نشان می دهد که مصرف ویتامین ب۶ باعث بهبود توانایی افراد در به یاد آوردن خواب می شود”

✅ویتامین ب۶ بر روی زیبایی، بی عیب و نقص بودن یا شفافیت خواب ها و هم چنین الگوهای خواب تأثیری ندارد.

✅پیش از مصرف مکمل ها، بسیاری از شرکت کنندگان به ندرت رویاهای خود را به یاد می آوردند، اما در پایان مطالعه بهبود یافتند.

این مطالعه نشان می دهد که ویتامین ب ۶ ممکن است یکی از راه های کمک به مردم برای داشتن رویاهای آرام باشد. دکتر آسپی می گوید: “به طور متوسط افراد شش سال از زندگی خود را خواب می بینند. اگر بتوانیم رویاهایمان را کنترل کنیم، می توانیم از زمان خواب خود استفاده بهتری کنیم. برای مثال، ممکن است از رویای خیالی برای غلبه بر کابوس، درمان فوبیا، کمک به مهارت های حرکتی و توانبخشی از آسیب فیزیکی استفاده کرد.”

✅ویتامین ب ۶به طور طبیعی در غذاهای مختلف شامل غلات، حبوبات، میوه ها (مانند موز و آووکادو)، سبزیجات (مانند اسفناج و سیب زمینی)، شیر، پنیر، تخم مرغ، گوشت قرمز، جگر و ماهی یافت می شود.

مترجم: محمدپورشفیعی