کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

درباره ما

اين انجمن از پاییز سال ۱۳۷۳ پس از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی تشكيلِ انجمن های خيريه با مجوز رسمی وزارت کشور _ شماره ثبت ۵۵ _ به عنوان NGO شروع به فعالیت كرده است و اصلی ترين هدف خود را در اين مرحله از فعاليت، بالا بردن آگاهی جامعه نسبت به اين بيماری، پیشگیری ، خودمراقبتی ، غربالگری و تشخیص و درمان به موقع سرطان میداند.

 

 

 

 

مهمترين برنامه های انجمن به قرار زیر است :

کارگاه های آموزشی

نمايش فيلم های آموزشی
نمایش فیلم های گوناگون در مـدارس، ادارات، كارخانه ها و … در شهرها و روستاهاي مختلف كشور.
پس از نمايش فيلم نيز پزشك يا كارشناسِ  انجـمن، به سؤالات شرکت کنندگان پاسخ می دهد. اين فيلم ها برای اقشار گوناگون جامعه از جمله دانش آموزان، دانشجويان، زنان و مردان تهيه شده است. ما تاكنون بيش از ۶۰۰۰ برنامة آموزشي را در ۱۶ استان كشور اجرا كرده ايم.

ترجمه و انتشار
تعدادي كتاب و بروشور از انتشارات سازمان بهداشت جهاني و انجمن هاي مبارزه با سرطان در جهان، اين كتاب ها به زباني ساده و اطلاعاتی جامع براي استفاده تمام اقشار جامعه به چاپ رسيده است.
تاكنون بيش از ۷۰ عنوان كتاب را اين انجمن درباره ۱۵۰ نوع سرطان شناخته شده منتشر كرده است. بهاي اين كتابها بسيار ارزان و زبانش همان گونه كه گفته شد بسيار ساده است. استقبال مردم از اين كتابها به راستي كم نظير است. تا آنجا كه ما در سال گذشته تقريباً ۲۴۰۰۰ جلد كتاب را در سراسر ايران به فروش رسانديم
برنامه تشخیصی و غربالگری

كلينيك های تشخيصی
كلينيك تشخيصی انجمن در تاريخ بهمن ماه ۱۳۷۵ در بابل و تيرماه ۱۳۷۶ در آمل گشايش يافت. اين كلينيك ها در حال حاضر خانم ها را بصورت تقريباً رايگان مورد معاينه پستان و آزمايش اسمير (تشخيص مشكلات مربوط به رحم) قرار مي دهند. پرونده هاي بيماران در انجمن باقي مي ماند و ما خود را موظف مي دانيم كه در مواقع لزوم (هر شش ماه يا يك سال، يك بار) با صاحبان پرونده ها تماس گرفته، آنان را به تكرار آزمايش تشويق نماييم. در مدت زماني كه از گشايش اين كلينيك ها گذشته است بيش از ۶۰٫۰۰۰ نفر خانم تحت اين آزمايش ها قرار گرفته اند.
در مدت يك سال مراجعين ما در كلينيك بابل بين ۵-۴ هزار نفر مي تواند باشد. از اين تعداد ۲۵۰۰ نفر به متخصصين زنان معرفي شده اند كه درمانشان با حداقل هزينه صورت پذيرفته است. اگر كلينيك هايي از اين دست نباشد چه بسا كه بيمارهاي قابل درمان به مشكلات غيرقابل درمان و يا بسيار زيان آور تبديل شود. در ميان اين گروه عده اي به سرطان سينه دچار بودند. شك نيست اگر به گفته های پزشك عمل نمايند، بسياری از آنها قطعاً عمری طبيعی خواهند داشت،از اين تعداد بسياري به متخصصين زنان، راديولوژيست ها جهت سونوگرافی و جراحان معرفی شده اند. بالغ بر ۱۰% تحت درمان بيماری های مربوط به رحم قرار گرفتند.

بسياري از جهت سرطان سينه هم مشكوك بودند كه با آزمايشات لازم به نتايج دلخواه رسيدند. ذكر اين نكته نيز ضروری است كه سرطان پستان در ميان كسانی كه در خانواده شان اين بيماری بوده است، از فراواني بيشتري برخوردار است به همين جهت اين افراد مي بايست در مراقبت خود تلاش مضاعف به عمل آورند. از آنجا كه خوشبختانه بسياري از اين تشخيص ها در اولين مرحله انجام گرفته است احتمال درمان آنان بالای ۹۰% خواهد بود. اين انجمن تاكنون صدها بيمار را به مراكز درمانی داخل و خارج از كشور معرفی كرده است.

انجمن در راستای هدف تشخيصی خود شروع به طرح غربالگری پستان در ميان خانم ها نموده است. اين طرح هم اكنون بوسيله مناطق مختلف آموزش و پرورش تهران و مازندران درحال اجرا می باشد كه با استقبال زيادی همـراه است.

در اين طرح ما تاكنون ۹۵۴۶ نفر را در ۲۲ خانه بهداشت و روستاهای بابل بوسيله كميـته امداد در سراسر مازندران مورد غربالگری پستان قرار داده ايم از ميان آنها ۴ بيمار سرطانی شناسايی شده است. از آنجا كه تقريباً یک سوم از كسانی كه به ماموگرافی معرفی شده بودند از انجام اين كار خودداری نمودند. احتمالاً تعداد اين بيماران می بايست بيشتر از اينها باشد. انجمن شديداً به دنبال اجراي اين برنامه است كه بتواند طرح غربالگری خود را در سطوحی هرچه گسترده تر به مرحله اجرا بگذارد. انجمن آماده همراهی و همكاري با هر ارگان و سازمانی است كه بتواند در اين راه ما را ياری كند.

چند سالی است كه از گشايش كلينيك پوست انجمن میگذرد در همين مدت ما بيش از ۱۰ بيمار سرطان پوست را مورد شناسايی قرار داده ايم كه درمان در مورد همه آنها ادامه دارد.
ذكر اين نكته نيز خالی از ضرورت نمی نمايد كه انجمن بر آن است تا به كمك دانشگاه های علوم پزشكی طرحی را برای غربالگری سرطان پوست نيز به مرحله اجرا بگذارد.
به انتظار شما و راهنمايی شما هستيم.

گروه درمانی و راز شاد زیستن

از سرآغاز سال ۱۳۸۹ کلاس های آموزشی و درمانی با حضور پزشکان، روانشناسان، متخصصان تغذیه و کارشناس های نیکوکار در جهت بهبود حال بیماران سرطانی در کلینیک تشخیصی بابل برگزار میشود.
و همچنین بطور هفتگی کلاس های یوگا و مدیتیشن توسط متخصصین، جلسات ورزش ایروبیک، پیلاتس و شنا ، آب درمانی توسط کارشناسان حرفه ای در این زمینه برقرار است.
کارگاه های آموزشی خودمراقبتی و اجرای برنامه های متنوع از جمله سفرهای سیاحتی و زیارتی، طبیعت درمانی و خنده درمانی بطور ماهانه برای بیماران سرطانی، توسط بانوی نیکوکار مهرناز سبحانی مشاور کلینیک تشخیصی سرطان بابل برگزار میشود.

طرح های در حال اجرا :

طرح انجمن های خيريه شروع بكار كرده است و اصلی ترين هدف خود را در اين مرحله از فعاليت، بالا بردن آگاهی جامعه نسبت به اين بيماری، نحوه تشخيص و درمان آن می داند.

در سال جديد طرح های تازه ای را به مرحله اجرا گذاشته ايم. کارگاه های آموزشی پیشگیری و تشخیص سرطان سینه برای بانوان برگزار میشود. کمپین های مشاوره پزشکی ، ویزیت رایگان را به اجرا گذاشتیم که با استقبال بی نظیر پزشکان نیکوکار بابل مواجه شدیم
غربالگری برای مردان : اين طرح بعد از استقبال گسترده خانم ها از كلينيك تشخيصی سرطان، به ذهن دست اندركاران انجمن رسيد و به علت هزينه زياد تاكنون معوق مانده است اما در حال حاضر مردان بالای ۵۰ سال با مراجـعه به انـجمن مي توانند با كمترين هزينه از نظر سرطان پروستات مورد معاينه قرار گيرند.

اركان اصلی ثبات انجمن

انجمن به هيچ نهاد دولتی وابسته نيست و مخارج آن از طريق كمك هاي مردمي به يكی از چند شكل زير تأمين میشود :

بديهی است كه اينگونه انجمن های خيريه بدون ياری شما انسان های خيرانديش امكان فعاليت ندارد و ما در راهی كه در پيش گرفته ايم نياز به ياری شما داريم.

فعالیت های اجتماعی

شرکت در کنگره های پزشکی
شرکت در نمایشگاه های مختلف
شرکت در بازارچه های خیریه
برگزاری کنگره

انجمن امداد ایران تا کنون سه کنگره با حضور اساتید دانشگاه های معتبر ایران برگزار نموده است و برآنست تا در آینده کنگره ای بین المللی را برگزار نماید.

برچسب ها: