کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ , ۱۰:۲۶

میوه ها مواد مغذی مورد نیاز شما را در طول درمان سرطان فراهم می کنند. برخی از میوه ها نیز ممکن است به کاهش علائمي مانند تهوع، يبوست و اسهال كمك کنند. برای حالت تهوع و استفراغ: کنسرو میوه، پوره سیب، هلو و سایر میوه های نرم برای یبوست: میوه های خام، میوه های خشک، آب آلو برای اسهال: آب میوه، موز و سیب به عنوان بخشی از رژیم غذایی بي آر اي تي (موز، برنج، سس سیب و نان …..


تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ , ۱۰:۲۱

میوه های سبز ممکن است به محافظت در برابر سرطان روده بزرگ کمک کنند. میوه های سبز عبارتند از: کیوی خربزه عسلک طالبي انگور سبز تحقیقات دیگر همچنین نشان می دهد که کیوی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان باعث سلامت روده می شود و ممکن است به پیشگیری از سرطان کمک کند. مترجم: محمدپورشفيعي


تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ , ۱۰:۱۲

درمان‌های هدفمند سرطان، داروهایی هستند که بخش‌های خاصی از سلول‌های سرطانی، مانند پروتئین‌ها یا ژن‌ها را هدف قرار می‌دهند که به رشد و گسترش سرطان کمک می‌کنند. برای برخی از انواع سرطان، درمان های هدفمند ممکن است بهتر از سایر درمان ها عمل کنند. سازمان غذا و دارو، درمان های هدفمند را برای بیش از ۱۵ نوع سرطان از جمله سرطان سینه، پروستات، روده بزرگ و ریه تایید کرده است. اما آنها فقط در صورتی موثر هستند که تومور شما …..


تاريخ انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۰ , ۱۰:۵۱

اشعه های مضر خورشید می توانند بیش از آفتاب سوختگی پوست وارد بدن شما شوند. اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث سرطان پوست شود. در صورت تشخیص و درمان به موقع ، سرطان پوست در اکثر موارد قابل درمان است ، اما اگر به سایر نقاط بدن شما سرایت کند می تواند تهدید کننده باشد. کرم ضد آفتاب با فاکتور محافظت (اس پي اف) ۳۰ یا بیشتر در برابر آفتاب می تواند در برابر اشعه مضر شما را مصون نگه …..


تاريخ انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۰ , ۰۹:۲۸

اگر احساس وجود توده می کنید یا اگر چیزی در ماموگرافی نشان داده شود ، پزشک روند تشخیص سرطان پستان را آغاز می کند. پزشك در مورد سابقه خانوادگی شما سوال مي پرسد. سپس معاینه سینه و آزمايشات مربوط را انجام می دهند . آزمایشات تصویربرداری كه پزشک شما از این موارد برای اطلاعات بیشتر در مورد سینه شما استفاده خواهد کرد عبارتند از: سونوگرافی. این آزمایش با استفاده از امواج صوتی تصویری از سینه شما گرفته مي شود. ماموگرافی. …..


تاريخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ , ۱۰:۵۳

برای پزشک و کل تیم مراقبت های بهداشتی مهم است که مرحله سرطان را برای برنامه ریزی درمان بدانند.در درمان سرطان پستان اندازه ، محل و گسترش تومور مهم است. سرطان هایی که در مراحل اولیه در نظر گرفته می شوند ممکن است با درمان های موضعی مانند جراحی و اشعه درمان شوند. برای سرطان های مرحله پیشرفته ، پزشک ممکن است از درمان های سیستمیک استفاده کند مانند شیمی درمانی ، هورمون درمانی ، درمان تكميلي و موارد دیگر. …..


تاريخ انتشار: ۲ شهریور ۱۴۰۰ , ۱۰:۰۹

فنجان قهوه شما می تواند به ریه های شما کمک کند. تحقیقات انجام شده نشان مي دهند كه بین قهوه و ریه های سالم رابطه قوي وجود دارد. این مسئله می تواند به دلیل وجود کافئین باشد و پلی فنول ها ، که .آنتی اکسیدان ، که ضد التهاب است مترجم: محمدپورشفيعي


تاريخ انتشار: ۲ شهریور ۱۴۰۰ , ۱۰:۰۲

رشدهای غیر طبیعی اگر این اصطلاح را می شنوید ، پزشک شما ممکن است در مورد چیزهای زیادی صحبت کند ، از پولیپ روده بزرگ گرفته تا تومور. رشد غیرطبیعی می تواند خوش خیم باشد که عاری از سرطان است. یا ممکن است بدخیم باشد ، یعنی سلول های سرطانی وجود دارد. همچنین می تواند “پیش سرطانی” باشد – و به سرطان تبدیل شود. درمان تكميلي درمانی که علاوه بر درمان اصلی خود برای کاهش احتمال بازگشت سرطان انجام می …..


تاريخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ , ۱۲:۰۹

افزایش وزن در دوران بزرگسالی و یا چاقی بیش از حد ، خطرهاي بعد از یائسگی را افزایش می دهد. کاهش وزن ممکن است خطر ابتلا را کاهش دهد. فعاليت بدني ، خطر ابتلا به سرطان پس از یائسگی را کاهش می دهد و همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان قبل از یائسگی را نيز کاهش دهد. رژیم های غذایی غنی از غذاهای گیاهی و مصرف كمترمحصولات دامی و کربوهیدرات های تصفیه شده خطر کمتری دارند. الگوی رژیم مدیترانه …..


تاريخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ , ۱۱:۰۵

شیمی درمانی ، هورمون درمانی ، ایمنی درمانی و داروهای استروئیدی ممکن است خطر آب مروارید را افزایش دهد. آب مروارید مشکلی است که در آن عدسی چشم شما کدر می شود. آب مروارید می تواند باعث موارد زیر شود: تاری دید دوبيني حساسیت به نور مشکل دید در شب  برخی از داروهای شیمی درمانی می توانند باعث سندرم خشکی چشم شوند. با استفاده از اشك مصنوعي مي توانيد از خشكي چشم جلوگيري كنيد مترجم: محمدپورشفيعي