کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ , ۱۲:۰۹

افزایش وزن در دوران بزرگسالی و یا چاقی بیش از حد ، خطرهاي بعد از یائسگی را افزایش می دهد. کاهش وزن ممکن است خطر ابتلا را کاهش دهد. فعاليت بدني ، خطر ابتلا به سرطان پس از یائسگی را کاهش می دهد و همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان قبل از یائسگی را نيز کاهش دهد. رژیم های غذایی غنی از غذاهای گیاهی و مصرف كمترمحصولات دامی و کربوهیدرات های تصفیه شده خطر کمتری دارند. الگوی رژیم مدیترانه …..


تاريخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ , ۱۱:۰۵

شیمی درمانی ، هورمون درمانی ، ایمنی درمانی و داروهای استروئیدی ممکن است خطر آب مروارید را افزایش دهد. آب مروارید مشکلی است که در آن عدسی چشم شما کدر می شود. آب مروارید می تواند باعث موارد زیر شود: تاری دید دوبيني حساسیت به نور مشکل دید در شب  برخی از داروهای شیمی درمانی می توانند باعث سندرم خشکی چشم شوند. با استفاده از اشك مصنوعي مي توانيد از خشكي چشم جلوگيري كنيد مترجم: محمدپورشفيعي


تاريخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ , ۱۰:۵۶

داروهای خاص سرطان و پرتودرمانی در قفسه سینه ممکن است مشکلات قلبی ایجاد کند. داروهایی که ممكن است مشکلات قلبی ايجاد كنندعبارتند از: تراستوزوماب دوکسوروبیسین داونوروبیسین (سروبیدین) اپیروبیسین سیکلوفسفامید  مشکلات قلبی ناشی از درمان سرطان ممکن است شامل موارد زیر باشد: ضعف عضله قلب ، که به عنوان نارسایی احتقانی قلب شناخته می شود كه می تواند باعث تنگی نفس ، سرگیجه و تورم دست یا پا شود. بیماری عروق کرونر ، که در صورت تنگ شدن رگهای خونی کوچک …..


تاريخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰ , ۱۰:۲۸

طبق مطالعات صلیب سرخ آمریکا ، هیچ مدرکی دال بر انتقال ویروس كرونا از طریق انتقال خون وجود ندارد. اهدای خون برای کسانی که سالم هستند و هيچ مشكلي ندارند امکان پذیر است و طبق گفته صلیب سرخ  اهداي خون بسیار ضروری است. شیوع ويروس كرونا و در نتیجه رعايت فاصله اجتماعی منجر به لغو شدن اهداي خون و کمبود چشمگیر خون در بسیاری از مناطق جهان شده است. سازمان غذا و داروی آمریکا  توصيه مي كند افرادی که به …..


تاريخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , ۱۲:۴۱

کلسیم با افزایش سن ، دفع مواد معدني و ويتامين ها سريعتر اتفاق مي افتد. این باعث می شود استخوان های شما به راحتی بشكند. کلسیم به ماهیچه ها ، اعصاب ، سلول ها و رگ های خونی کمک می کند تا درست کار کنند. زنان بالای ۵۰ سال و مردان بالای ۷۰ سال باید حدود ۲۰ درصد بیشتر از بزرگسالان دیگر دریافت کنند. شیر ، ماست و پنیر منابع خوبی هستند. ویتامین ب ۱۲ به ساخت سلولهای عصبی و …..


تاريخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۲:۴۲

نگوييم: غمگين نباش بگوييم: من اينجام تا حرف بزنيم، گوش كنم و يا حتي با هم گريه كنيم، اگر نياز داري نگوييم: درباره يك روش درمان جديد براي بيماري تو شنيدم بگوييم: آيا از روش درمانت راضي هستي؟ دوست داري درباره اش صحبت كنيم نگوييم: تو خيلي قوي هستي بگوييم: تو واسم خيلي مهمي و من اينجام تا كمكت كنم در اين راه. مترجم: محمدپورشفيعي


تاريخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۲:۳۵

شیر دادن به كودك بستن لوله برای جلوگیری از بارداری مصرف کنترل بارداری هورمونی استفاده روزانه از آسپرین هیسترکتومی (جراحی برداشتن رحم و دهانه رحم) مترجم: محمدپورشفيعي


تاريخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۲:۳۰

تشخیص و انتشار سرطان تخمدان سریعتر از سایر سرطان ها در سیستم تولید مثل زنان به وجود مي آيد. اگر سابقه خانوادگی داريد ، پزشک می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که چگونه وضعیت خود را به بهترین شکل مدیریت کنید. مانند آزمایش ژنتیک و مشاوره يا جراحی اووفرکتومی . رژیم غذایی با چربی کم ممکن است خطر ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش دهد و به طور کلی ، ورزش و حفظ وزن مناسب می تواند …..


تاريخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۲:۲۴

چندین داروی شیمی درمانی مختلف می توانند متاستازسرطان پستان را درمان کنند. پزشک شما بر اساس نوع سلولهای سرطانی شما یک یا چند مورد را انتخاب می کند. ممکن است لازم باشد آنها را جداگانه ، یکی پس از دیگری یا به صورت ترکیبی مصرف کنید. اثرات جانبی: داروهای شیمی درمانی نمی توانند فرق بین سرطان و سلول های طبیعی را تشخیص دهند. آنها به سلولهای سالم آسیب می رسانند ، که باعث عوارض جانبی می شود. در طول درمان …..


تاريخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ , ۰۹:۴۵

چندین محصول ادعا می کنند که بدون قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش  برنزه می شويد. برخی ممکن است ایمن و تاثيرگذار باشند ، اما برخی حتی می توانند مضر باشند. قرص های برنزه حاوی مواد افزودنی رنگی مشابه بتاکاروتن هستند ، ماده ای که به هویج رنگ نارنجی می دهد. پس از مصرف ، مواد افزودنی در سراسر بدن ، به ویژه پوست ، رسوب می کنند و آن را به رنگ نارنجی در می آورند. اگرچه سازمان …..