کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۲ , ۱۰:۱۴

برای مبارزه با خستگی، میان وعده های پر پروتئین و وعده های غذایی کوچک و مکرر را به جای وعده های غذایی بزرگ انتخاب کنید. مردم اغلب زمانی که خوب غذا نمی خورند یا در طول درمان وزن کم می کنند، خستگی بیشتری را تجربه می کنند. اگر هر گونه عارضه جانبی را تجربه می‌کنید که بر توانایی شما برای خوردن منظم تأثیر می‌گذارد، از پزشک خود بپرسید که آیا نیاز است که با یک متخصص تغذیه ملاقات کنید تا …..


تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۲ , ۰۹:۳۴

احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که فعالیت بدنی دارند ۲۵ درصد کمتر از زنانی است که کم تحرک هستند. تحقیقات نشان می دهد که ورزش منظم با تقویت عملکرد سیستم ایمنی، پیشگیری از چاقی و کاهش سطح استروژن و انسولین می تواند به پیشگیری از سرطان سینه کمک کند. علاوه بر کمک به حفظ وزن، ورزش می تواند توده استخوانی را نیز بهبود بخشد، که یک مسئله حیاتی برای بازماندگان سرطان سینه است که تحت شیمی درمانی و …..بشقاب خود را با حداقل پنج تا هشت وعده میوه و سبزیجات در روز پر کنید. کلم بروکلی، کلم پیچ، هندوانه و غلات کامل از غذاهایی هستند که با سرطان مبارزه می کنند. مهم است که مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ را که در گردو، ماهی، سویا و تخم کدو وجود دارد، افزایش دهید. از قندها و چربی های تصفیه شده دوری کنید، زیرا با افزایش وزن، خطر ابتلا به سرطان سینه نیز افزایش می یابد. دکتر والنته می گوید: …..


تاريخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ , ۰۹:۱۷

غذاهایی که در صورت ابتلا به سرطان سینه باید از آنها اجتناب کنید کافئین الکل. گوشت، ماهی یا مرغ خام یا نیم پز. تخم مرغ خام یا عسلی محصولات لبنی غیر پاستوریزه یا آبمیوه. میوه ها و سبزیجات شسته نشده. باقیمانده غذاهایی که بیش از سه تا چهار روز در یخچال مانده اند. غذایی که به مدت چهار ساعت یا بیشتر در دمای ناایمن رها شده است. کافئین و الکل را محدود کنید، زیرا هر دو باعث کم آبی بدن …..


تاريخ انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۲ , ۰۹:۳۷

قرار گرفتن در معرض استروژن هورمون زنانه استروژن گاهی اوقات می تواند سلول های سرطانی سینه را تحریک کرده و باعث رشد آنها شود. تخمدان‌ها، جایی که تخمک‌های شما در آن ذخیره می‌شوند، با شروع بلوغ شروع به تولید استروژن می‌کنند تا دوره‌های شما را تنظیم کنند. خطر ابتلا به سرطان سینه ممکن است با میزان استروژنی که بدن در معرض آن قرار می گیرد، کمی افزایش یابد. به عنوان مثال، اگر در سنین پایین شروع به پریود شدن کرده …..


تاريخ انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۲ , ۰۹:۲۱

درمان جایگزینی هورمونی (اچ آر تی) با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. همه انواع اچ آر تی می توانند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهند، به جز استروژن واژینال. اگر اچ آر تی کمتر از ۱ سال مصرف کنید، خطر ابتلا به سرطان سینه افزایش نمی یابد. اما اگر اچ آر تی را بیش از ۱ سال مصرف کنید، نسبت به زنانی که هرگز از اچ آر تی استفاده نمی کنند، در معرض خطر بیشتری …..


تاريخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۲ , ۰۹:۰۲

اولین علامت سرطان سینه که بیشتر خانم ها متوجه آن می شوند احساس یک توده یا ناحیه ای از بافت ضخیم در سینه آنهاست. بیشتر توده های سینه سرطانی نیستند، اما همیشه بهتر است که آنها را توسط پزشک بررسی کنید. در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر باید به پزشک عمومی مراجعه کنید: یک توده جدید یا ناحیه ای از بافت ضخیم در هر دو پستان که قبلاً وجود نداشت تغییر در اندازه یا شکل یک یا هر …..


تاريخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ , ۱۱:۴۳

اگر قبلاً سرطان سینه یا تغییرات اولیه سلول های سرطانی غیرتهاجمی در مجاری پستان داشته اید، در معرض خطر بیشتری برای ابتلای مجدد به آن چه در سینه دیگر خود یا در همان سینه هستید. توده خوش خیم سینه به معنای ابتلا به سرطان سینه نیست، اما انواع خاصی از توده های سینه ممکن است کمی خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند. برخی تغییرات نوع خوش خیم در بافت سینه شما، مانند رشد غیرطبیعی سلول ها در مجاری (هیپرپلازی …..


تاريخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۲ , ۰۹:۳۷

خطر ابتلا به سرطان سینه با افزایش سن افزایش می یابد. این عارضه در زنان بالای ۵۰ سال که در دوران یائسگی بوده اند، شایع تر است. حدود ۸ مورد از هر ۱۰ مورد سرطان سینه در زنان بالای ۵۰ سال اتفاق می افتد. همه زنان ۵۰ تا ۷۰ ساله باید هر ۳ سال یکبار به عنوان بخشی از برنامه غربالگری پستان ان اچ اس غربالگری سرطان سینه انجام دهند. زنان بالای ۷۰ سال هنوز واجد شرایط غربالگری هستند و می …..


تاريخ انتشار: ۸ مهر ۱۴۰۲ , ۰۹:۵۰

مشکل در دفع ادرار (اشکال در شروع ادرار یا مشکل در نگه داشتن ادرار) جریان ضعیف ادرار یا قطع جریان. احساس ناراحتی و درد لگن. درد استخوان. اختلال نعوظ (ED) ادرار دردناک یا انزال. خون در ادرار. خون در منی. مترجم : محمدپور شفیعی


برچسب ها: