کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*


بعد از یائسگی، بیشتر استروژن شما از بافت چربی می آید. داشتن بافت چربی بیشتر باعث افزایش میزان استروژن در بدن می شود و خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. همچنین، زنانی که اضافه وزن دارند، سطح انسولین بالاتری دارند که با سرطان سینه مرتبط است.اگر در حال حاضر وزن ایده آلی دارید، سعی کنید اضافه وزن پیدا نکنید. اگر اضافه وزن دارید سعی کنید مقداری از وزن خود را کم کنید. شواهدی وجود دارد که کاهش …..


تاريخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۱۱:۳۹

بعد از انجام پت اسکن مقدار زیادی مایعات بنوشید تا ردیاب کاملاً از بدن شما خارج شود. ردیاب رادیواکتیو سطوحی از تشعشعات را منتشر می کند که بعد از گذشت زمان از بین می روند. با اسکنپی تی/ اف تی جی، ممکن است بعد از معاینه همچنان مقداری مواد رادیواکتیو در بدن شما وجود داشته باشد. سعی کنید به مدت ۲۰ ساعت زمان زیادی را در کنار زنان باردار یا کودکان کوچک نگذرانید. مترجم: محمدپورشفیعی  


تاريخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ , ۱۱:۳۱

آیا پس از درمان به رژیم غذایی خاصی نیاز دارم؟ آیا محدودیتی برای کاری که انجام می دهم وجود دارد؟ چه علائمی هشدار دهنده هستند؟ الان چه نوع ورزشی باید انجام دهم؟ پس از درمان به چه نوع پیگیری نیاز دارم؟ هر چند وقت یک بار نیاز به معاینات بعدی و آزمایشات تصویربرداری دارم؟ آیا به آزمایش خون نیاز دارم؟ چگونه بفهمیم سرطان برگشته است؟ در صورت بازگشت سرطان، گزینه های من چه خواهد بود؟ مترجم: محمدپور شفیعی منبع: انجمن …..


تاريخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ , ۱۱:۱۹

پس از شروع درمان، باید بدانید که چه چیزی در انتظار شماست و به دنبال چه چیزی باید باشید. ممکن است همه این سوالات در مورد شما صدق نکند، اما پرسیدن شان ممکن است مفید باشد. چگونه می توانم بفهمم که آیا درمان موثر است؟ آیا کاری وجود دارد که بتوانم برای مدیریت عوارض جانبی انجام دهم؟ چه علائم یا عوارض جانبی را باید فوراً به شما بگویم؟ چگونه می توانم در طول شب ، تعطیلات یا آخر هفته ها …..


تاريخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ , ۱۱:۱۲

برای آمادگی درمان چه باید بکنم؟ درمان چقدر طول خواهد کشید؟ چگونه خواهد بود؟ کجا انجام خواهد شد؟ درمان های پیشنهادی شما چه خطرات یا عوارض جانبی دارد؟ آیا کارهایی وجود دارد که بتوانم برای کاهش این عوارض جانبی انجام دهم؟ اگر به فکر بچه دار شدن در آینده هستم، آیا این درمان بر باروری و تنظیم خانواده من تأثیر می گذارد؟ چگونه درمان ممکن است بر فعالیت های روزانه من تأثیر بگذارد؟ آیا هنوز می توانم تمام وقت کار …..


تاريخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ , ۱۰:۰۳

داروهای هورمون درمانی برای درمان سرطان سینه عبارتند از: آناستروزول (آریمیدکس) الاسترانت (اورسردو) اگزمستان (آروماسین) فولوسترانت (Faslodex) گوسرلین (زولادکس) لتروزول (Femara) لوپرولید استات (الیگارد، فنسولوی، لوپرون) Megestrol (Megace ES) تاموکسیفن (Nolvadex، Soltamox) تورمیفن (فارستون) مترجم: محمدپورشفیعی


تاريخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ , ۰۹:۵۳

توصیه های غربالگری برای افراد ۲۵-۳۹ غربالگری سرطان دهانه رحم برای افراد مبتلا به دهانه رحم در سن ۲۵ سالگی توصیه می شود. توصیه های غربالگری برای افراد ۴۰ تا ۴۹ سال غربالگری سرطان سینه از سن ۴۵ سالگی شروع می شود و در صورت داشتن سابقه ی خانوادگی از سن ۴۰ سالگی شروع می شود. غربالگری سرطان دهانه رحم برای افراد مبتلا به دهانه رحم توصیه می شود. غربالگری سرطان کولورکتال برای همه افراد از سن ۴۵ سالگی توصیه …..


تاريخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ , ۰۹:۱۶

انجمن سرطان آمریکا توصیه می کند که پسران و دختران بین سنین ۹ تا ۱۲ سال واکسن اچ پی وی را دریافت کنند. نوجوانان و بزرگسالان جوان تا سن ۲۶ سالگی. نوجوانانی که واکسیناسیون را دیر شروع می کنند، ممکن است به جای دو مرحله، به ۳ مرحله نیاز داشته باشند. از هر ۱۰ نفر ۸ نفر در طول زندگی خود به اچ پی وی مبتلا می شوند اچ پی وی یک ویروس رایج است که می تواند باعث ۶ نوع سرطان …..


تاريخ انتشار: ۳ بهمن ۱۴۰۲ , ۰۹:۰۹

غربالگری سرطان دهانه رحم دو آزمایش زیر می تواند به تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم یا پیشگیری از آن کمک کند. پزشک شما می تواند هر دو آزمایش را در مطب با جمع آوری سلول ها و مخاط از دهانه رحم و ناحیه اطراف آن انجام دهد. سپس نمونه برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می شود. تست اچ پی وی، ویروس پاپیلومای انسانی را که می تواند باعث تغییرات سلولی در دهانه رحم شود را شناسایی می کند. اگر اچ پی وی به …..افرادی که با معیارهای زیر مطابقت دارند، سالی یک بار غربالگری سرطان ریه را انجام دهند: USPSTF گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده توصیه می کند که افرادی که با معیارهای زیر مطابقت دارند، سالی یک بار غربالگری سرطان ریه را انجام دهند: سابقه ۲۰ بسته یا بیشتر سیگار کشیدن داشته باشید (مثلاً یک بسته در روز برای ۲۰ سال یا دو بسته در روز برای ۱۰ سال) و در حال حاضر سیگار می‌کشید یا قبلاً سیگاری بودید که در ۱۵ سال …..


برچسب ها: