کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ , ۱۳:۰۲

ارتباط بین سرطان و سن می تواند بر اساس نوع سرطان متفاوت باشد. به عنوان مثال، شایع ترین سرطان هایی که در کودکان ۱۴ ساله و کمتر تشخیص داده می شود، سرطان خون، لنفوم یا سرطان مغز یا سیستم عصبی مرکزی است. بیش از یک نفر از هر چهار نفری که با سرطان استخوان تشخیص داده می شوند، زیر ۲۰ سال دارند. خطر ابتلا به بسیاری از سرطان ها همزمان با افزایش سن افزایش می یابد. از هر ۸۷۰ زن …..


عنوان خبر: سرطان حنجره
تاريخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ , ۰۹:۵۵

حنجره جعبه صدای شماست. که شامل تارهای صوتی است، یکی از اندام هایی که به شما کمک می کند صحبت کنید. در گردن، بالای دهانه نای یافت می شود و به جلوگیری از ورود غذا و مایعات به نای شما کمک می کند. حنجره ۳ قسمت دارد: سوپراگلوت درست بالای تارهای صوتی قرار دارد و شامل اپی گلوت است که یک فلپ بافتی است که هنگام قورت دادن حنجره را می‌بندد. این بخش از ورود غذا و مایعات به ریه‌های …..


تاريخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ , ۰۹:۴۳

تقریباً تمام سرطان‌های حنجره یا هیپوفارنکس از سلول‌های نازک و صافی به نام سلول‌های سنگفرشی ایجاد می‌شوند که پوشش داخلی این دو ساختار را تشکیل می‌دهند. سرطانی که از سلول های سنگفرشی شروع می شود کارسینوم سلول سنگفرشی یا سرطان سلول سنگفرشی نامیده می شود. کارسینوم درجا (سی آی اس) اولین شکل سرطان است. در سی آی اس، سلول‌های سرطانی فقط در سلول‌های پوشاننده حنجره یا هیپوفارنکس دیده می‌شوند. آنها در لایه های عمیق تر رشد نمی کنند و به …..


تاريخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ , ۱۱:۴۷

اکثر افراد مبتلا به سرطان کلیه بین ۵۰ تا ۷۰ سال سن دارند. مردان ۲ تا ۳ برابر بیشتر از زنان به آن مبتلا می شوند و افراد آفریقایی-آمریکایی نسبت به سایرين بیشتری مبتلا مي شوند. فشار خون بالا، بیماری کلیوی و برخی مشکلات ژنی مانند بیماری فون هیپل-لیندو نیز می تواند خطر ابتلا به اين سرطان را افزایش دهد. مترجم: محمدپورشفيعي


عنوان خبر: تومور چیست؟
تاريخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ , ۱۲:۵۱

تومور یک توده یا رشد بي رويه سلول است. برخی از توده ها سرطانی هستند، اما بسیاری از آنها سرطانی نیستند.  توده هایی که سرطانی نیستند خوش خیم نامیده می شوند توده هایی که سرطانی هستند، بدخیم نامیده می شوند  چیزی که سرطان را متفاوت می کند این است که می تواند به سایر قسمت های بدن سرایت کند در حالی که تومورهای خوش خیم اینطور نیستند. سلول های سرطانی می توانند از محلی که سرطان شروع شده جدا شوند. …..


تاريخ انتشار: ۹ بهمن ۱۴۰۰ , ۱۲:۲۱

فلاونوئیدها ترکیبات شیمیایی موجود در میوه ها و سبزیجات هستند که منبع اصلی محافظت در برابر سرطان هستند. موارد زیر تنها چند نمونه از غذاهای غنی از فلاونوئید هستند که باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید: سیب مارچوبه لوبیا سیاه کلم بروکلی کلم بروکسل کلم سیر کاهو لوبیا پیاز سویا اسفناج   مترجم: محمدپورشفيعي  


تاريخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰ , ۰۹:۲۲

  اطلاعات نادرست زیادی در مورد سرطان دهانه رحم و تست پاپ اسمير وجود دارد، كه ما به برخي از آن ها اشاره مي كنيم.   باور غلط: سرطان دهانه رحم قابل پیشگیری نیست. واقعیت: سرطان دهانه رحم قابل پیشگیری است. غربالگری می تواند سلول های غیرطبیعی دهانه رحم را قبل از تبدیل شدن به سرطان پیدا کند. اگر این تغییرات به موقع پیدا و درمان شوند، می توان از سرطان دهانه رحم پیشگیری کرد. بیشتر سرطان های دهانه رحم …..


تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ , ۱۰:۲۶

میوه ها مواد مغذی مورد نیاز شما را در طول درمان سرطان فراهم می کنند. برخی از میوه ها نیز ممکن است به کاهش علائمي مانند تهوع، يبوست و اسهال كمك کنند. برای حالت تهوع و استفراغ: کنسرو میوه، پوره سیب، هلو و سایر میوه های نرم برای یبوست: میوه های خام، میوه های خشک، آب آلو برای اسهال: آب میوه، موز و سیب به عنوان بخشی از رژیم غذایی بي آر اي تي (موز، برنج، سس سیب و نان …..


تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ , ۱۰:۲۱

میوه های سبز ممکن است به محافظت در برابر سرطان روده بزرگ کمک کنند. میوه های سبز عبارتند از: کیوی خربزه عسلک طالبي انگور سبز تحقیقات دیگر همچنین نشان می دهد که کیوی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان باعث سلامت روده می شود و ممکن است به پیشگیری از سرطان کمک کند. مترجم: محمدپورشفيعي


تاريخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ , ۱۰:۱۲

درمان‌های هدفمند سرطان، داروهایی هستند که بخش‌های خاصی از سلول‌های سرطانی، مانند پروتئین‌ها یا ژن‌ها را هدف قرار می‌دهند که به رشد و گسترش سرطان کمک می‌کنند. برای برخی از انواع سرطان، درمان های هدفمند ممکن است بهتر از سایر درمان ها عمل کنند. سازمان غذا و دارو، درمان های هدفمند را برای بیش از ۱۵ نوع سرطان از جمله سرطان سینه، پروستات، روده بزرگ و ریه تایید کرده است. اما آنها فقط در صورتی موثر هستند که تومور شما …..


برچسب ها: