کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۱ , ۰۹:۱۴

کلمه “گوشت” شامل گوشت قرمز فرآوری نشده (گوشت گاو، گوساله و بره)، گوشت فرآوری شده، مرغ و ماهی می شود. شواهد قانع کننده ای وجود دارد که مصرف گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده با افزایش خطر سرطان روده بزرگ (روده) مرتبط است. سعی کنید از خوردن بیش از حد گوشت فرآوری شده خودداری کنید. اگر گوشت قرمز می خورید سعی کنید وعده های کوچک گوشت بدون چربی مصرف کنید و مصرف آن را به ۳ بار در هفته …..


تاريخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ , ۱۰:۱۴

این نوع سرطان علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا است، اکثر سرطان های ریه ناشی از سیگار کشیدن است. اما افرادی که برای مدت طولانی در معرض دود سیگار قرار دارند نیز می توانند به آن مبتلا شوند. افرادی که اصلاً سیگار نمی‌کشند یا زیاد در معرض دود سیگار قرار نگرفته‌اند نیز همین‌طور. سیگار نکشیدن و اجتناب از دود دست دوم بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری است.   مترجم: محمدپورشفیعی  


تاريخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ , ۰۹:۳۰

سی تی اسکن با دوز پایین نوعی اشعه ایکس است که از ریه های شما عکس می گیرد. به آن ال دی سی تی نیز می گویند. اگر بین ۵۵ تا ۸۰ سال سن دارید و سیگار می کشید، سی تی با دوز پایین توصیه می شود. در صورت کشیدن ۱ بسته سیگار در روز برای ۳۰ سال یا ۲ بسته در روز برای ۱۵ سال نیاز به غربالگری دارید. همچنین اگر در ۱۵ سال گذشته سیگار می کشید یا …..


تاريخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ , ۰۹:۲۰

پس از کاشت پورت و بهبود ناحیه، می توانید به کارهای عادی و ورزش، از جمله شنا، بازگردید. از ورزش های تماسی که ممکن است به پورت شما آسیب برساند، خودداری کنید. هنگامی که پورت شما در حال استفاده است، یک بانداژ شفاف آن را می پوشاند. وقتی از پورت استفاده نمی‌شود، نیازی به بانداژ ندارید . اگر به مدت ۴ هفته از پورت خود استفاده نمی کنید، باید آن را شستشو دهید تا اطمینان حاصل کنید که خون یا …..


تاريخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ , ۰۹:۳۳

اگر بعد از شیمی درمانی اندکی یا تمام موهای خود را از دست دادید، نگران نباشید،معمولاً بعد از یک یا دو ماه دوباره شروع به رشد می کنند. اما این امکان وجود دارد که در ابتدا مانند گذشته به نظر نرسد. بافت، شکل و رنگ آن ممکن است متفاوت باشد. با گذشت زمان، با از بین رفتن اثرات شیمی درمانی روی فولیکول های مو، موهای شما احتمالاً به حالت قبل از درمان بر می گردند. در موارد نادر، مانند پس …..


عنوان خبر: خواص گوجه فرنگی
تاريخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ , ۰۹:۲۵

گوجه فرنگی گوجه به دلایل متعدد جزء اصلی بسیاری از رژیم های غذایی است. این میوه سرشار از ویتامین های آ و سی است و همچنین منبع خوبی از پتاسیم، ویتامین ب-۶، منگنز و فیبر غذایی است. منبع معتبر تحقیقات نشان می دهد که گوجه فرنگی حاوی کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان های قوی است که ممکن است از بدن در برابر شرایط خاص محافظت کند. لیکوپن، کاروتنوئیدی که به وفور در گوجه فرنگی یافت می شود، از سرطان، التهاب، دیابت و …..


تاريخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ , ۱۲:۰۲

دود تنباکو ترکیبی سمی  بیش از ۷۰۰۰ ماده شیمیایی است. حداقل ۷۰ مورد از این مواد شیمیایی به عنوان عامل ایجاد سرطان در افراد یا حیوانات شناخته شده است.   احتمال ابتلا به سرطان ریه یا مرگ بر اثر سرطان ریه در افرادی که سیگار می کشند ۱۵ تا ۳۰ برابر بیشتر از افرادی است که سیگار نمی کشند.   مترجم: محمدپورشفیعی


تاريخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ , ۱۳:۰۲

ارتباط بین سرطان و سن می تواند بر اساس نوع سرطان متفاوت باشد. به عنوان مثال، شایع ترین سرطان هایی که در کودکان ۱۴ ساله و کمتر تشخیص داده می شود، سرطان خون، لنفوم یا سرطان مغز یا سیستم عصبی مرکزی است. بیش از یک نفر از هر چهار نفری که با سرطان استخوان تشخیص داده می شوند، زیر ۲۰ سال دارند. خطر ابتلا به بسیاری از سرطان ها همزمان با افزایش سن افزایش می یابد. از هر ۸۷۰ زن …..


عنوان خبر: سرطان حنجره
تاريخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ , ۰۹:۵۵

حنجره جعبه صدای شماست. که شامل تارهای صوتی است، یکی از اندام هایی که به شما کمک می کند صحبت کنید. در گردن، بالای دهانه نای یافت می شود و به جلوگیری از ورود غذا و مایعات به نای شما کمک می کند. حنجره ۳ قسمت دارد: سوپراگلوت درست بالای تارهای صوتی قرار دارد و شامل اپی گلوت است که یک فلپ بافتی است که هنگام قورت دادن حنجره را می‌بندد. این بخش از ورود غذا و مایعات به ریه‌های …..


تاريخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ , ۰۹:۴۳

تقریباً تمام سرطان‌های حنجره یا هیپوفارنکس از سلول‌های نازک و صافی به نام سلول‌های سنگفرشی ایجاد می‌شوند که پوشش داخلی این دو ساختار را تشکیل می‌دهند. سرطانی که از سلول های سنگفرشی شروع می شود کارسینوم سلول سنگفرشی یا سرطان سلول سنگفرشی نامیده می شود. کارسینوم درجا (سی آی اس) اولین شکل سرطان است. در سی آی اس، سلول‌های سرطانی فقط در سلول‌های پوشاننده حنجره یا هیپوفارنکس دیده می‌شوند. آنها در لایه های عمیق تر رشد نمی کنند و به …..


برچسب ها: