کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۶:۵۳

انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران برگزار می کند: ملاقات با پزشکان متخصص دکتر مهرداد نیکزاد (ارتوپد و جراح استخوان) دکتر طاهره نظری (زنان و زایمان) دکتر علیرضا سفیدچیان (روانپزشک) دکتر مهرداد کاشی فرد (گوارش) آماده پاسخگویی به سوالات شما همشهریان گرامی بدون هیچ هزینه ای می باشند. زمان: پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ساعت: ۹:۳۰ الی ۱۲ مکان: بابل، خیابان آیت الله سعیدی، مجتمع عطر زیستان طبقه ۳، واحد ۳۶۷ تلفن: ۰۱۱۳۲۲۰۳۳۶۷


تاريخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۵:۱۹

مطالعه ای در مورد عادات غذایی و سرطان سینه در ۵۳ زن ایرانی مبتلا به بیماری تایید شده بافت شناسی و ۴۰ زن دیگر در گروه کنترل شده همسان انجام شد. برای ارزیابی الگوی مصرف غذاهای انتخابی، از پرسشنامه عادات غذایی استفاده شد.   شاخص های سن، وزن، شاخص حجم بدن، دور کمر، وضعیت تحصیلی، شیردهی، وضعیت تاهل، یائسگی، تاریخ استروژن درمانی و سابقه خانوادگی بیماری پستان یا سرطان در بین شرکت کنندگان مورد بررسی قرار گرفتند.   در این …..


تاريخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۷ , ۱۶:۲۳

سرطان پستان یکی از شایعترین سرطان ها و علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در میان زنان ایرانی است . این میزان سرطان در کشورهای توسعه یافته بالاتر از کشورهای در حال توسعه است زیرا عوامل خطر سرطان در کشورهای توسعه یافته شایع تر است. عواملی مانند سن بالا برای بارداری اول، شغل هایی که در آن فعالیت بدنی ندارند، مصرف کالری بالا و استفاده از درمان هورمونی جایگزین. با این حال، در کشورهایی که ثروتمند نیستند و …..


تاريخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ , ۱۴:۱۲

سرطان یک مشکل عمده سلامت در ایران است. هدف از این مطالعه ارزیابی روند بروز ده سرطان رایج در ایران براساس گزارش های ثبت ملی سرطان در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ بوده است. در طول این سال، مجموع ۴۱،۱۶۹ و ۳۲،۸۹۸ مورد سرطان در مردان و زنان ثبت شده است. به طور کلی، میزان بروز سنی استاندارد (ASR) در هر ۱۰۰،۰۰۰ جمعیت به ترتیب ۱۲۵٫۶ و ۱۱۳٫۴ در مردان و زنان است.     بین سال های ۲۰۰۴ و …..


تاريخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ , ۱۷:۲۴

انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران در تاریخ شانزده دی ماه در آمادگی و دبستان مهرگان بازارچه خیریه غذا با حضور همراهان همیشگی انجمن و همراهی مدیر این دبستان برگزار کرد.


تاريخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ , ۱۵:۵۲

دکترقائم مقامی جراح سرطان‌های زنان در مورد این‌که چه سرطانی در دستگاه تناسلی زنان از همه شایع‌تر است گفت: در کشورهای مختلف آمارهای متفاوتی را ارائه می‌دهند، اما به طور کلی دردنیا سرطان دهانهٔ رحم پس از سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در زنان محسوب می‌شود و این بیماری در کشورهای درحال توسعه که غربالگری سرطان دهانهٔ رحم به خوبی انجام نمی‌شود بیشتر است.   علل ایجاد کنندهٔ سرطان دهانهٔ رحم دکتر قائم مقامی پیرامون علل ایجادکنندهٔ سرطان دهانهٔ رحم با …..


تاريخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۷ , ۱۵:۳۹

مقدار پروتئینی که نیاز دارید، بستگی به جنسیت، سن، وزن، فعالیت و سایر موارد دارد. اما ، مردان معمولا پروتئین بیشتری نسبت به زنان نیاز دارند. یک مرد به طور متوسط  حدود ۵۶ گرم پروتئین در روز نیاز دارد. زنان به ۴۶ گرم نیاز دارند. اگر می خواهید یک روز معمولی  که شامل  ۵۰ گرم پروتئین باشد را داشته باشید: از مرغ ،دو تخم مرغ بزرگ، ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی و ماست استفاده کنید. چرا ما به پروتئین …..


تاريخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , ۱۶:۱۵

از دهه هزار و نهصد و شصت، جمعیت شهری جمهوری اسلامی ایران سه برابر شده ، امید به زندگی افزایش یافته است. با این حال،استفاده از دخانیات، داشتن رژیم های ناسالم و عدم فعالیت فیزیکی در بین افراد نیز بیشتر شده است که هر کدام از این موارد از عوامل اصلی خطر برای بیماری های غیر مسری ، به ویژه بیماری های قلبی عروقی و ریه، سرطان و دیابت می باشند. خوشبختانه، پیشرفت هایی که به رهبری عالی ترین سطوح …..


تاريخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ , ۱۳:۵۱

انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران   بیست و چهارمین سالگرد تاسیس خود را با حضور   جمعی از خیرین، اساتید و هنرمندان (آقایان بهزاد فراهانی ، مجید قناد و خانم مهتاب نصیرپور   برگزار می نماید.


تاريخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ , ۱۷:۲۸

میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی ضدسرطان هستند. هر چه رنگدانه ها بیشتر باشد، مواد مغذی و آنتی اکسیدانی آن ها نیز بیشتر است. هم چنین این مواد مغذی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند  و به شما کمک می کنند تا وزن ایده آل داشته باشید. اضافه وزن خطر ابتلا به سرطان های متعدد، از جمله کولون، مری و سرطان کلیه را افزایش می دهد. سعی کنید انواع سبزیجات، به ویژه سبزی های سبز تیره …..