کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ , ۰۱:۳۴

      ویروس کرونا در برخی موارد منجر به ذات الریه می شود. اما واکسن پنومونی به این مسئله کمک نخواهد کرد. به گفته محققان دانشکده پزشکی هاروارد ، “واکسن های پنومونی ، مانند واکسن پنوموکوکی و واکسن هائموفیلوس آنفلوانزا نوع بی  ، فقط در محافظت از عفونت های باکتریایی خاص کمک می کنند.” به همین دلیل است که آنتی بیوتیک ها به درمان این ویروس کمک نمی کنند. دانشمندان در حال کار بر روی واکسن ویروس کرونا هستند …..


تاريخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ , ۰۱:۳۲

دیوید هیمان در دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن ، که در تحقیقات جهانی برای مهار SARS شرکت داشت ، گفت: که ویروس کرونا از طریق قطرات خارج شده از عطسه و سرفه افراد و یا حتی زمانی که صحبت می کنند منتقل می شود. اگر در فاصله ۲ یا ۳ متری از یک فرد آلوده قرار دارید ، شما مستقیماً در حال نفس کشیدن در آن قطرات هستید. هر چه نزدیکتر باشید ،خطر بیشتر است. سطوح می توانند با …...  مصرف مکمل های خاص در طول شیمی درمانی سرطان سینه ضرر دارند. یک مطالعه نشان داد بیمارانی که مکمل آنتی اکسیدان مصرف کرده اند ، احتمال عود بیشتر در سرطان در آن ها وجود دارد. این مطالعه بطور آنلاین در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹ در مجله انکولوژی بالینی منتشر شد. تحقیقات نشان داده که مکمل های رژیم غذایی ، به ویژه آنتی اکسیدان ها ، می توانند فرایند شیمی درمانی را کند کنند. در این مطالعه ، ۱۱۳۴ بیمار که …..


تاريخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ , ۰۱:۱۳

سازمان بین المللی تحقیقات سرطان، میزان بروز سرطان ، مرگ و میر ناشی از آن ، و شیوع انواع سرطان در سراسر جهان در سال ۲۰۱۸  را ارائه داد.  این داده ها برای هر کشوری در سراسر جهان ، از جمله ایران حائز اهمیت است طبق  آمار جهانی سرطان در سال ۲۰۱۸ ،  حدود ۱۱۰،۰۰۰ مورد سرطان در ایران رخ داده است که ۵۶۰۰۰ مورد منجر به مرگ شده است. طبق آمار ۵۹۰۰۰ بیمار مرد و ۵۱۰۰۰ بیمار زن مبتلا …..


تاريخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۸ , ۰۲:۱۷

اولین قدم توصیه‌های درمانی دولت ، کاهش قرار گرفتن در معرض مواد و آلودگی بود. وزارت بهداشت از تبلیغات رسانه ای از طریق پیام رسانی اینترنتی ، رادیویی و تلفن همراه به و مشاوره کارمندان مراکز درمانی برای تشویق مصرف کنندگان مواد استفاده کرد تاافراد از مصرف غیرقانونی تریاک خودداری کنند و به کلینیک های درمان مراجعه نمایند. علیرغم توصیه برای متوقف کردن مصرف کامل تریاک ، مراکز درمانی از داروهای جایگزین مواد مخدر مانند متادون ، بوپرنورفین ، بوپرنورفین …..


تاريخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ , ۱۱:۳۹

۱. از غذاهایی که عطر زیاد دارند اجتناب کنید ۲. غذاهای داغ نخورید. خوردن غذاهای سرد تهوع را کاهش می دهد. ۳. هر دو یا سه ساعت غذا بخورید تا احساس گرسنگی نکنید. ۴. مایعات بخورید زیرا با کم شدن آب بدن احساس تهوع بیشتری می کنید. ۵. دمنوش زنجبیل و نعنا بنوشید تا شدت تهوع شما کاهش یابد. ۶‌. در مورد تهوع خود با دکترتان مشورت کنید. ایندانسترون (Zofran) و مالاتات پروکلروپرازین (Compazine) داروهای متداول برای تهوع هستند. مترجم: …..یک مرکز اطلاع رسانی مواد مخدربرای اولین بار در سال ۱۹۹۵ در تهران تأسیس شد و هم اکنون ۳۶ مرکز در سطح کشور وجود دارد .این مراکز اطلاعات لازم در مورد استفاده از داروها ، تداخلات دارویی و مسمومیت دارویی را از طریق راهنمای تلفنی در اختیار عموم مردم و هم چنین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی قرار می دهند. تقریباً همه بخش های اورژانس بیمارستان موارد مسمومیت را درمان می کنند و برخی از آنها دارای بخش های تخصصی …..


تاريخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ , ۱۲:۵۵

شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که این سرزمین را از تهاجم ویرانگر فرقه هایی چون داعش و القاعده در امان نگاه داشت اندوه سنگینی در جان میهن دوستان بر جای نهاد. یاد و نامش گرامی باد


تاريخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸ , ۱۴:۱۵

اگر شما یک زن در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستید (به عنوان مثال سابقه خانوادگی قوی در سرطان پستان دارید با رعایت موارد زیر می توانید خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهید. مشاوره ژنتیک و آزمایش در مورد خطر سرطان پستان (اگر قبلاً انجام نشده است) مشاهده دقیق برای جستجوی علائم اولیه سرطان پستان داروهایی برای کاهش خطر سرطان پستان جراحی پیشگیرانه (پیشگیری کننده) ارائه دهنده خدمات درمانی شما می تواند به شما در تعیین خطر …..


تاريخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸ , ۱۳:۱۶

هیچ روش مطمئنی برای جلوگیری از سرطان پستان وجود ندارد. اما مواردی وجود دارد که می توانند خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهند. برخی از عوامل خطر فراتر از کنترل شماست ، مانند جنسیت، سابقه خانوادگی و پیر شدن. امابرخی دیگر قابل تغییر هستند و ممکن است خطر ابتلا را کاهش دهند مانند: داشتن وزن سالم و ایده آل داشتن فعالیت بدنی اجتناب از نوشیدنی های الکلی مترجم: #محمدپورشفیعی