کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۸ , ۰۲:۱۷

اولین قدم توصیه‌های درمانی دولت ، کاهش قرار گرفتن در معرض مواد و آلودگی بود. وزارت بهداشت از تبلیغات رسانه ای از طریق پیام رسانی اینترنتی ، رادیویی و تلفن همراه به و مشاوره کارمندان مراکز درمانی برای تشویق مصرف کنندگان مواد استفاده کرد تاافراد از مصرف غیرقانونی تریاک خودداری کنند و به کلینیک های درمان مراجعه نمایند. علیرغم توصیه برای متوقف کردن مصرف کامل تریاک ، مراکز درمانی از داروهای جایگزین مواد مخدر مانند متادون ، بوپرنورفین ، بوپرنورفین …..


تاريخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ , ۱۱:۳۹

۱. از غذاهایی که عطر زیاد دارند اجتناب کنید ۲. غذاهای داغ نخورید. خوردن غذاهای سرد تهوع را کاهش می دهد. ۳. هر دو یا سه ساعت غذا بخورید تا احساس گرسنگی نکنید. ۴. مایعات بخورید زیرا با کم شدن آب بدن احساس تهوع بیشتری می کنید. ۵. دمنوش زنجبیل و نعنا بنوشید تا شدت تهوع شما کاهش یابد. ۶‌. در مورد تهوع خود با دکترتان مشورت کنید. ایندانسترون (Zofran) و مالاتات پروکلروپرازین (Compazine) داروهای متداول برای تهوع هستند. مترجم: …..یک مرکز اطلاع رسانی مواد مخدربرای اولین بار در سال ۱۹۹۵ در تهران تأسیس شد و هم اکنون ۳۶ مرکز در سطح کشور وجود دارد .این مراکز اطلاعات لازم در مورد استفاده از داروها ، تداخلات دارویی و مسمومیت دارویی را از طریق راهنمای تلفنی در اختیار عموم مردم و هم چنین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی قرار می دهند. تقریباً همه بخش های اورژانس بیمارستان موارد مسمومیت را درمان می کنند و برخی از آنها دارای بخش های تخصصی …..


تاريخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ , ۱۲:۵۵

شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که این سرزمین را از تهاجم ویرانگر فرقه هایی چون داعش و القاعده در امان نگاه داشت اندوه سنگینی در جان میهن دوستان بر جای نهاد. یاد و نامش گرامی باد


تاريخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸ , ۱۴:۱۵

اگر شما یک زن در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستید (به عنوان مثال سابقه خانوادگی قوی در سرطان پستان دارید با رعایت موارد زیر می توانید خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهید. مشاوره ژنتیک و آزمایش در مورد خطر سرطان پستان (اگر قبلاً انجام نشده است) مشاهده دقیق برای جستجوی علائم اولیه سرطان پستان داروهایی برای کاهش خطر سرطان پستان جراحی پیشگیرانه (پیشگیری کننده) ارائه دهنده خدمات درمانی شما می تواند به شما در تعیین خطر …..


تاريخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸ , ۱۳:۱۶

هیچ روش مطمئنی برای جلوگیری از سرطان پستان وجود ندارد. اما مواردی وجود دارد که می توانند خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهند. برخی از عوامل خطر فراتر از کنترل شماست ، مانند جنسیت، سابقه خانوادگی و پیر شدن. امابرخی دیگر قابل تغییر هستند و ممکن است خطر ابتلا را کاهش دهند مانند: داشتن وزن سالم و ایده آل داشتن فعالیت بدنی اجتناب از نوشیدنی های الکلی مترجم: #محمدپورشفیعی


تاريخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , ۲۱:۴۹

جلسه عمومی آذر ماه شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر روز سه‌شنبه ۹۸/۰۹/۱۲ ساعت ۱۳:۰۰در دفتر مرکزی شبکه با حضور اکثریت اعضاء برگزار گردید. در این جلسه مدیر عامل شبکه دکتر محمدرضا مسجدی با اشاره به شرایط نامساعد عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر به ویژه موضوع تغذیه ناسالم و استعمال دخانیات از سازمان‌های مردم‌نهاد درخواست نمود تا به صورت جدی تمرکز بیشتری را نسبت به این موضوع داشته باشند.  . پس از این آقای خدایی دبیر اجرایی …..


تاريخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ , ۱۱:۴۵

بر اساس گزارش سازمان جهاني بهداشت اضافه وزن و چاقی با بسیاری از انواع سرطان مانند مری ، کولورکتوم ، پستان ، آندومتر و کلیه مرتبط است. رژیم های غذایی پر از میوه و سبزیجات از شما در برابر بسیاری از سرطان ها وانواع بيماري ها محافظت مي كند. فعالیت بدنی منظم و حفظ وزن سالم بدن ، همراه با یک رژیم غذایی سالم ، خطر ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. مترجم: محمدپورشفيعي


تاريخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ , ۱۲:۳۷

؟ سرطان ریه علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان و مردان است . بيش از استفاده گسترده از سیگارهاي الكترونيكي و دخانيات، ميزان ابتلا به سرطان ریه كم بود. امروزه سیگار کشیدن باعث مرگ ۹ نفر از ۱۰ نفري كه به سرطان ريه مبتلا هستند مي شود. در حالی که گاز رادون، آلودگی و سایر موارد نقش کمتری در علل مرگ و مير سرطان ريه دارند. سيگار حاوي مواد شيميايي است كه سيستم امنيتي بدن را …..


تاريخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۸ , ۱۸:۱۹

آزمایش ادرار، می تواند بيانگر اطلاعات زيادي در مورد سلامت شما باشد. خون در ادرار در صورت مشاهده خون در ادرار ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. این مسئله می تواند ناشی از مواردي مانند ورزش سخت یا مصرف دارو باشد. هم چنين ممکن است نشانه ای از بیماری های جدی تري مانند بیماری کلیه ، بزرگ شدن پروستات ، سرطان مثانه یا کم خونی سلول داسی باشد. رنگ قرمز، سبز و نارنجي ادرار برخی از غذاها و داروها …..