کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ , ۱۳:۴۷

بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها در مدت یک سال حدود ۶۲۷ هزار نفر بر اثر ابتلا به سرطان پستان در سراسر جهان جان خود را از دست داده‌اند. با تشخیص به موقع و به‌ کارگیری روش‌های درمانی مناسب، سرطان پستان می‌تواند در گروه بیماری‌های قابل درمان قرار بگیرد. روزنامه تایم در مقاله‌ای در این باره نوشت: اگرچه شیوه قطعی و منحصربفردی برای پیشگیری از سرطان وجود ندارد اما روش‌هایی هستند که با کمک آن‌ها می‌توان از خطر ابتلا به سرطان پستان …..


تاريخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ , ۱۳:۲۳

انار، دارای پلی فنول است انار منبع خوبی از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان‌ها، رادیکال‌های آزاد را از بدن دفع می‌کنند. رادیکال‌های آزاد از دلایل ایجاد سرطان محسوب می‌شوند. از بین بردن رادیکال‌های آزاد در بدن به معنای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی در بدن می‌باشد. انار، سرشار از ویتامین سی است بنابراین، باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می‌شود. اگر سیستم ایمنی، عملکرد درستی داشته باشد، سلول سرطانی قادر به رشد و تکثیر در بدن نمی‌باشد. بنابراین، انار، انتخاب خوبی …..


تاريخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۶:۳۱

انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران جهت آگاهی بخشی سرطان پروستات بر آن است تا گامی تازه برای غربالگری این بیماری بردارد. از آقایان بالای ۴۵ سال دعوت می شود با داشتن دفترچه بیمه بطور رایگان مورد آزمایش و معاینه پروستات قرار گیرند شماره تماس:  ۳۲۲۰۳۳۶۷ @SHCPI


تاريخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۶:۱۷

جراحی بخش عمده ای از درمان سرطان تخمدان است. چالش بزرگ برای جراحان، تشخیص نوع بافتی است که برش می دهند. تشخیص یک توده سرطانی از یک توده خوش خیم در تخمدان بسیار دشوار است. دیوید فلپس، جراح سرطان تحقیق بریتانیا در کالج امپریال لندن گفت: “در حال حاضر ما زنانی که دارای توده های مشکوک تخمدان یا لگن هستند را جراحی کامل می کنیم، در این جراحی، رحم، تخمدانها و لوله های فالوپ را کاملا تخلیه می کنیم. دو …..


تاريخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۷ , ۱۳:۱۰

طبق تحقیقات منتشر شده در مجله تحقیقات بالینی سرطان، دانشمندان دریافتند که یک نشانگر در خون می تواند خطر ابتلا به سرطان کلیه را در افراد پیش بینی کند. پیش بینی سرطان کلیه و اقدامات لازم برای درمان، نقش مهمی در افزایش شانس درمان و زنده ماندن بیمار دارد. انجمن سرطان بریتانیا، مرکز جهانی تحقیقات سرطان و موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا ، به عنوان بخشی از تحقیق و مطالعه ، خون ۱۹۰ نفر از افرادی که سرطان کلیه در …..


تاريخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۴:۰۰

تابستان فصل خوبی برای لذت بردن از میوه‌های متفاوت و غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و مواد مغذی است اما آیا می‌دانید که رنگ‌ قرمز تیره، نارنجی روشن و بنفش تیره میوه ها غنی از مواد طبیعی ضد سرطان است؟ به گزارش کارشناس سازمان غذا و دارو خوردن انواع میوه‌های تابستانی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان‌های دهان، مری، ریه و ابتلا به سرطان معده را کاهش دهد و رژیم غذایی سرشار از فیبر از ابتلا به سرطان روده بزرگ …..


تاريخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۶:۰۷

درحالیکه داشتن نگرش مثبت در زندگی فواید متعددی دارد، اما نتایج تحقیق اخیر نشان می دهد هیجانات مثبت می تواند در مقابله با سرطان هم موثر باشند. محققان دریافتند رابطه عمیقی بین وضعیت روحی و روانی بیمار و میزان زنده ماندنش بعد از سرطان وجود دارد. این مطالعه بر روی موش ها با بررسی نقش سیستم پاداش مغز در مقابله با تومورها انجام شد.   به گفته محققان، «با درنظر گرفتن نقش محوری سیستم پاداش مغز در بروز هیجانات و …..


تاريخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۷ , ۱۲:۱۴

موسسه تحقیقات سرطان آمریکا به ۱۰ گام مهمی که برای مقابله با سرطان که مرتبط با عادت های غذایی و اصلاح شیوه زندگی است، اشاره کرده است که در این مطلب به آن می‌پردازیم. سرطان یکی از معضلات بزرگ علم طب است که اگرچه علم قرن حاضر همچنان ناتوان از پیشگیری قطعی و درمان قطعی بعضی از انواع آن است، اما تلاش ها ادامه دارد و پزشکان توانسته اند طول عمر و کیفیت زندگی بیشتر مبتلایان به این بیماری را …..


تاريخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ , ۱۳:۰۳

رژیم غذایی نادرست در دراز مدت بر سلامت تاثیر منفی می گذارد و می تواند حتی سبب خطر مرگ انسان شود. همه ی ما به مصرف روزانه برخی ماد غذایی عادت کرده ایم بدون اینکه از خطر آن ها برای سلامت مان با خبر باشیم کباب صرف نظر کردن از بوی کباب دشوار است، مواد شیمیایی که طی فرآیند کباب کردن، وارد گوشت می‌شوند با خطر ابتلا به سرطانپانکراس و سرطان پستان همراه است، سعی کنید مصرف کباب را محدود …..


تاريخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۷ , ۱۵:۰۵

بازارچه خیریه غذا و صنایع دستی انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران با همراهی بانوان نیکوکار زمان:  ۵ الی ۸ تیر ساعت:  ۱۷ الی ۲۱:۳۰ مکان: بابل، میدان اوقاف، اول آهنگرکلا، روبروی روغن نباتی شکوفه   حضور شما مایه دلگرمی ماست، حضور سبزتان را ارج می نهیم