کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۳۰

سلول های چربی باعث ایجاد هورمون های اضافی و فاکتور های رشد می شوند هورمون ها و عوامل رشد به سلول های بدن ما فرمان می دهند تا به تعداد بیشتری تقسیم شوند این امر موجب افزایش تولید سلول های سرطانی می شود اگر این سلول ها به تعداد بیشتری تقسیم شوند باعث ایجاد تومور می شوند. سرطان های ناشی از اضافه وزن سرطان پستان ، روده، رحم، پانکراس، کلیه، کبد، معده ، کیسه صفرا، تخمدان، تیروئید، میلوما (نوعی سرطان …..


تاريخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۰۷

خود آزمایی پستان خانم ها بهتر است پستان های خود را هر ماه با دست مورد بررسی قرار دهند. غربالگری ماموگرافی برای زنان زیر ۴۰ سال توصیه نمی شود.   آزمایش کلسترول سطح کلسترول و تری گلیسیرید زنان بالای ۲۰ سال در صورت خطر ابتلا به بیماری های #قلبی عروقی باید مورد بررسی قرار گیرد. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که زنان پس از ۲۰ سالگی هر چهارسال یک بار آزمایش دهند. آزمایش فشارخون از آنجایی که فشار خون …..


تاريخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۵:۰۱

فشار خون میزان نیرویی است که خون بر دیواره رگ های خونی میاورد. قلب خون را به درون شریان ها حمل می کند تا خون به سراسر بدن برسد. فشار خون بالا خطرناک است، زیرا باعث می شود که قلب در پمپاژ کردن خون دچار مشکل شود. عوامل خطر فشار خون عبارتند از: سن سابقه خانوادگی جنسیت: فشار خون بالا در مردان بالغ بیشتر از زنان بالغ است. عدم فعالیت فیزیکی سیگار کشیدن مصرف الکل رژیم غذایی نادرست استرس دیابت علائم …..


تاريخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۶:۲۳

ویتامین سی، همچنین به عنوان اسید اسکوربیک اسید شناخته شده است، این ویتامین در برخی از غذاها، به ویژه میوه ها و سبزیجات یافت می شود و کمک می کند تا استخوان، پوست و رگ های خونی در بدن ایجاد و حفظ شود. ویتامین ها، از جمله ویتامین سی، ترکیبات ارگانیک هستند یعنی عناصر کربن و اکسیژن . ویتامین سی محلول در آب است به همین دلیل بدن قادر به ذخیره آن نیست. برای حفظ سطح کافی ویتامین سی، انسان …..


تاريخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۵:۵۶

قطعاً شما خیلی خوب می دانید که بیماری سرطان چنانچه زود تشخیص داده شود تا ۸۰% قابل درمان است. اما این واقعیت را هرگز نباید از یاد برد که درمان این بیماری پر هزینه است و بسیاری از بیماران به دلیل نداشتن امکانات مالی، درمان را رها می کنند.   انجمن برای کمک به این بیماران می کوشد تا وام هایی را از بانک ها به خصوص صندوق قرض الحسنه توسعه عصر شمال برایشان بگیرد. متاسفانه گروهی از این بیماران …..


تاريخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۴:۳۳

توصیه می شود که در روز شیمی درمانی غذاهای سبک بخورید. خوردن وعده های کوچک در هر چند ساعت بهترین کار است. از خوردن غذاهای چرب و تند پرهیز کنید. قبل از رفتن به شیمی درمانی چه بخورم؟ به نظر می رسد غذاهای سبک و با ادویه و عطر ملایم بهترین انتخاب باشد. مانند: ماست ساده یا میوه ای میوه تازه و پنیر لور تخم مرغ آب پز و نان تست نان بیگل (نان حلقه ای شکل و سفت که …..


تاريخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۵:۰۳

مری رابطی بین دهان و معده است. این قسمت از بدن انسان نیز همانند قسمت های دیگر می تواند درگیر بیماری سرطان شود. از علائم سرطان مری می‌توان به دشواری در بلع، بازگشت غذا، سوزش سردل، کاهش وزن و سرفه مداوم اشاره کرد. علائم کمتر شایع مانند سکسکه، سینه پهلو، یا بزرگ شدن گره‌های لنفاوی در گردن ممکن است به واسطه گسترش سرطان شکل بگیرند. آگاهی از علائم و نشانه‌های بالقوه سرطان مری برای تشخیص زودهنگام و رسیدگی به این شرایط …..


تاريخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۳:۵۶

در سرطان سلولهای یک ناحیه به طور غیر عادی رشد می کنند و ایجاد توده می کنند که این توده می تواند از طریق خون و لنف به نواحی دیگر بدن منتقل شود و در سراسر بدن گسترش یابد.البته در برخی سرطان ها از جمله سرطان خون هیچ توده ای ایجاد نمی شود. درباره سرطان افکار مختلفی وجود دارد که برخی درست است و برخی غلط که در اینجا به برخی افکار غلط که بعضی افراد نسبت به سرطان دارند …..


تاريخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۵:۴۳

سرطان پوست یکی از شایع ترین انواع سرطان در جهان است و روند رو به رشد دارد. این سرطان شایعترین نوع سرطان در خاورمیانه است. شیوع سالانه نوع غیر ملانوم ۲ تا ۳ میلیون مورد است و حداقل ۱۳۲۰۰۰ مورد ملانوما در جهان اتفاق می افتد. بیش از ۵۰ درصد موارد سرطان و ۳۳ درصد مرگ و میر در کشورهای کم درآمد و درآمد متوسط اتفاق می افتد. علاوه بر این، شیوع ملانوما با سن افزایش می یابد و در …..


تاريخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۴:۴۸

ویتامین ای این آنتی اکسیدان در چربی ذخیره می شود و با رادیکال های آزاد که به چربی ها در دیواره های سلولی شما حمله می کنند مبارزه می کند.   منابع:  دانه ها، روغن های گیاهی (زیتون، آفتابگردان، کلزا)، آجیل و سبزیجات برگ سبز.     ویتامین سی با عنوان اسید آسکوربیک نیز شناخته شده است و در آب ذخیره می شود و به جلوگیری از سرطان معده، ریه و دستگاه گوارش کمک می کند.   منابع: سبزیجات سبز، …..