کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۶:۴۲

توصیه می شود که در روز شیمی درمانی غذاهای سبک بخورید. خوردن وعده های کوچک در هر چند ساعت بهترین کار است. از خوردن غذاهای چرب و تند پرهیز کنید. قبل از رفتن به شیمی درمانی چه بخورم؟ به نظر می رسد غذاهای سبک و با ادویه و عطر ملایم بهترین انتخاب باشد. مانند: ماست ساده یا میوه ای میوه تازه و پنیر لور تخم مرغ آب پز و نان تست نان بیگل (نان حلقه ای شکل و سفت که …..


تاريخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۵:۰۳

مری رابطی بین دهان و معده است. این قسمت از بدن انسان نیز همانند قسمت های دیگر می تواند درگیر بیماری سرطان شود. از علائم سرطان مری می‌توان به دشواری در بلع، بازگشت غذا، سوزش سردل، کاهش وزن و سرفه مداوم اشاره کرد. علائم کمتر شایع مانند سکسکه، سینه پهلو، یا بزرگ شدن گره‌های لنفاوی در گردن ممکن است به واسطه گسترش سرطان شکل بگیرند. آگاهی از علائم و نشانه‌های بالقوه سرطان مری برای تشخیص زودهنگام و رسیدگی به این شرایط …..


تاريخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۳:۵۶

در سرطان سلولهای یک ناحیه به طور غیر عادی رشد می کنند و ایجاد توده می کنند که این توده می تواند از طریق خون و لنف به نواحی دیگر بدن منتقل شود و در سراسر بدن گسترش یابد.البته در برخی سرطان ها از جمله سرطان خون هیچ توده ای ایجاد نمی شود. درباره سرطان افکار مختلفی وجود دارد که برخی درست است و برخی غلط که در اینجا به برخی افکار غلط که بعضی افراد نسبت به سرطان دارند …..


تاريخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۵:۴۳

سرطان پوست یکی از شایع ترین انواع سرطان در جهان است و روند رو به رشد دارد. این سرطان شایعترین نوع سرطان در خاورمیانه است. شیوع سالانه نوع غیر ملانوم ۲ تا ۳ میلیون مورد است و حداقل ۱۳۲۰۰۰ مورد ملانوما در جهان اتفاق می افتد. بیش از ۵۰ درصد موارد سرطان و ۳۳ درصد مرگ و میر در کشورهای کم درآمد و درآمد متوسط اتفاق می افتد. علاوه بر این، شیوع ملانوما با سن افزایش می یابد و در …..


عنوان خبر: نیک اندیشان
تاريخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۰:۰۸

قطعاً شما خیلی خوب می دانید که بیماری سرطان چنانچه زود تشخیص داده شود تا ۸۰% قابل درمان است. اما این واقعیت را هرگز نباید از یاد برد که درمان این بیماری پر هزینه است و بسیاری از بیماران به دلیل نداشتن امکانات مالی، درمان را رها می کنند. انجمن برای کمک به این بیماران می کوشد تا وام هایی را از بانک ها به خصوص صندوق قرض الحسنه توسعه عصر شمال برایشان بگیرد. متاسفانه گروهی از این بیماران قادر …..


تاريخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۴:۴۸

ویتامین ای این آنتی اکسیدان در چربی ذخیره می شود و با رادیکال های آزاد که به چربی ها در دیواره های سلولی شما حمله می کنند مبارزه می کند.   منابع:  دانه ها، روغن های گیاهی (زیتون، آفتابگردان، کلزا)، آجیل و سبزیجات برگ سبز.     ویتامین سی با عنوان اسید آسکوربیک نیز شناخته شده است و در آب ذخیره می شود و به جلوگیری از سرطان معده، ریه و دستگاه گوارش کمک می کند.   منابع: سبزیجات سبز، …..


تاريخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۰:۲۳

  نوشیدن آب یکی از بهترین کارهایی است که به سلامت و شادابی پوست شما کمک می کند.   آب پوست شما را مرطوب نگه می دارد و باعث می شود که خطوط و چین و چروک های پوستتان کمتر دیده شوند.   آب به سلول های شما کمک می کند تا مواد مغذی را دریافت کنند و سموم را از بین ببرند.   به جریان خون کمک می کند، تا پوست شما را درخشان نگه می دارد.   معمولا …..بروز و مرگ و میر سرطان پستان  سرطان پستان یکی از شایعترین سرطان ها و علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در میان زنان است. در یک مطالعه بیشترین میزان ابتلا در آمریکای شمالی با ۱۲۳٫۶ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر و در اروپای غربی با  ۸۴٫۶ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰، نفر بود. نرخ متوسط ​​در کشورهای آمریکای جنوبی و مدیترانه با  ۴۶ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر، و کمترین میزان بروز در جنوب شرقی با ۲۵٫۵ مورد …..


تاريخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۶:۵۳

۱٫ منبع غنی ویتامین ها و مواد معدنی بادمجان یک منبع عالی از ویتامین سی ، ویتامین کا، ویتامین ب ۶، تیامین، نیاسین، منیزیم، منگنز، فسفر، مس، فیبر، اسید فولیک، پتاسیم است.   ۲٫ به دستگاه گوارش برای هضم کمک می کند فیبر بالا در بادمجان، که یک عنصر حیاتی برای حفظ رژیم متعادل است، یک راه عالی برای بهبود سلامت دستگاه گوارش شماست   ۳٫ سلامت قلب را بهبود می بخشد فیبر در بادمجان ها نه تنها به روند …..


تاريخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۶:۵۳

انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران برگزار می کند: ملاقات با پزشکان متخصص دکتر مهرداد نیکزاد (ارتوپد و جراح استخوان) دکتر طاهره نظری (زنان و زایمان) دکتر علیرضا سفیدچیان (روانپزشک) دکتر مهرداد کاشی فرد (گوارش) آماده پاسخگویی به سوالات شما همشهریان گرامی بدون هیچ هزینه ای می باشند. زمان: پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ساعت: ۹:۳۰ الی ۱۲ مکان: بابل، خیابان آیت الله سعیدی، مجتمع عطر زیستان طبقه ۳، واحد ۳۶۷ تلفن: ۰۱۱۳۲۲۰۳۳۶۷