کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ , ۰۸:۴۴

چاقی و اضافه وزن در دوران کودکی یکی از جدی ترین چالش های بهداشت عمومی قرن بیست و یکم است که به طور پیوسته در کشورهای توسعه یافته و بسیاری از کشورهایي با درآمد کم و متوسط نیز در حال افزایش است. در واقع، امروزه بیش از ۱۵۵ میلیون کودک در سراسر جهان دارای اضافه وزن هستند. تغییرات در رژیم غذایی و فعالیت بدنی باعث افزایش چاقی در کشورهای در حال توسعه، به ویژه در میان کودکان می شود. الگوهای …..


تاريخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۵۹

اولين سالگرد افتتاح شبكه بيماري هاي غيرواگير با حضور نمايندگان و اعضاي شبكه كتابخانه ملي  و انجمن امداد به بيماران سرطاني ايران برگزار شد


تاريخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۵۲

⚠️اضافه وزن مفاصل شما نسبت به فشار، حمل وسايل سنگين و اضافه وزن حساس هستند. اين موارد باعث ساييدگي، التهاب و درد در مفاصل مي شوند. ⚠️استفاده زياد از تلفن همراه ارسال پيامك هاي طولاني و مداوم موجب حساس شدن تاندون ها مي شود. ⚠️كفش پاشنه بلند به علت پاشنه بلند بيشتر وزن شما به قسمت جلوي پا منتقل مي شود و مفاصل براي صاف نگه داشتن زانوهاي شما فشار بسياري تحمل مي كنند. ⚠️دمر خوابيدن ممكن است دمر خوابيدن …..


تاريخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۸ , ۱۷:۱۷

مغز شما مسئول تمام فعالیت های بدن شما از جمله بینایی، شنوایی، تکلم و حرکت است. حرکت سرطان مغز بر روی این مراکز اثر می گذارد و به آن ها آسیب می زند که منجر به عوارضی مانند سردرد، تشنج، مشکلات بینایی و شنوایی و مسائل مربوط به تعادل می شود. احساس خستگی بدن شما انرژی زیادی برای مبارزه با تومور صرف می کند. خستگی مرتبط با سرطان خستگی عادی نیست. سردرد نیمی از بیماران سرطان مغز دچار سردرد می …..


تاريخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۳۰

سلول های چربی باعث ایجاد هورمون های اضافی و فاکتور های رشد می شوند هورمون ها و عوامل رشد به سلول های بدن ما فرمان می دهند تا به تعداد بیشتری تقسیم شوند این امر موجب افزایش تولید سلول های سرطانی می شود اگر این سلول ها به تعداد بیشتری تقسیم شوند باعث ایجاد تومور می شوند. سرطان های ناشی از اضافه وزن سرطان پستان ، روده، رحم، پانکراس، کلیه، کبد، معده ، کیسه صفرا، تخمدان، تیروئید، میلوما (نوعی سرطان …..


تاريخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۰۷

خود آزمایی پستان خانم ها بهتر است پستان های خود را هر ماه با دست مورد بررسی قرار دهند. غربالگری ماموگرافی برای زنان زیر ۴۰ سال توصیه نمی شود.   آزمایش کلسترول سطح کلسترول و تری گلیسیرید زنان بالای ۲۰ سال در صورت خطر ابتلا به بیماری های #قلبی عروقی باید مورد بررسی قرار گیرد. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که زنان پس از ۲۰ سالگی هر چهارسال یک بار آزمایش دهند. آزمایش فشارخون از آنجایی که فشار خون …..


تاريخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۵:۰۱

فشار خون میزان نیرویی است که خون بر دیواره رگ های خونی میاورد. قلب خون را به درون شریان ها حمل می کند تا خون به سراسر بدن برسد. فشار خون بالا خطرناک است، زیرا باعث می شود که قلب در پمپاژ کردن خون دچار مشکل شود. عوامل خطر فشار خون عبارتند از: سن سابقه خانوادگی جنسیت: فشار خون بالا در مردان بالغ بیشتر از زنان بالغ است. عدم فعالیت فیزیکی سیگار کشیدن مصرف الکل رژیم غذایی نادرست استرس دیابت علائم …..


تاريخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۶:۲۳

ویتامین سی، همچنین به عنوان اسید اسکوربیک اسید شناخته شده است، این ویتامین در برخی از غذاها، به ویژه میوه ها و سبزیجات یافت می شود و کمک می کند تا استخوان، پوست و رگ های خونی در بدن ایجاد و حفظ شود. ویتامین ها، از جمله ویتامین سی، ترکیبات ارگانیک هستند یعنی عناصر کربن و اکسیژن . ویتامین سی محلول در آب است به همین دلیل بدن قادر به ذخیره آن نیست. برای حفظ سطح کافی ویتامین سی، انسان …..


تاريخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۵:۵۶

قطعاً شما خیلی خوب می دانید که بیماری سرطان چنانچه زود تشخیص داده شود تا ۸۰% قابل درمان است. اما این واقعیت را هرگز نباید از یاد برد که درمان این بیماری پر هزینه است و بسیاری از بیماران به دلیل نداشتن امکانات مالی، درمان را رها می کنند.   انجمن برای کمک به این بیماران می کوشد تا وام هایی را از بانک ها به خصوص صندوق قرض الحسنه توسعه عصر شمال برایشان بگیرد. متاسفانه گروهی از این بیماران …..


تاريخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ۱۴:۳۳

توصیه می شود که در روز شیمی درمانی غذاهای سبک بخورید. خوردن وعده های کوچک در هر چند ساعت بهترین کار است. از خوردن غذاهای چرب و تند پرهیز کنید. قبل از رفتن به شیمی درمانی چه بخورم؟ به نظر می رسد غذاهای سبک و با ادویه و عطر ملایم بهترین انتخاب باشد. مانند: ماست ساده یا میوه ای میوه تازه و پنیر لور تخم مرغ آب پز و نان تست نان بیگل (نان حلقه ای شکل و سفت که …..