کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ , ۱۲:۳۷

؟ سرطان ریه علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان و مردان است . بيش از استفاده گسترده از سیگارهاي الكترونيكي و دخانيات، ميزان ابتلا به سرطان ریه كم بود. امروزه سیگار کشیدن باعث مرگ ۹ نفر از ۱۰ نفري كه به سرطان ريه مبتلا هستند مي شود. در حالی که گاز رادون، آلودگی و سایر موارد نقش کمتری در علل مرگ و مير سرطان ريه دارند. سيگار حاوي مواد شيميايي است كه سيستم امنيتي بدن را …..


تاريخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۸ , ۱۸:۱۹

آزمایش ادرار، می تواند بيانگر اطلاعات زيادي در مورد سلامت شما باشد. خون در ادرار در صورت مشاهده خون در ادرار ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. این مسئله می تواند ناشی از مواردي مانند ورزش سخت یا مصرف دارو باشد. هم چنين ممکن است نشانه ای از بیماری های جدی تري مانند بیماری کلیه ، بزرگ شدن پروستات ، سرطان مثانه یا کم خونی سلول داسی باشد. رنگ قرمز، سبز و نارنجي ادرار برخی از غذاها و داروها …..


عنوان خبر: بیوپسی چیست؟
تاريخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , ۰۳:۲۳

این آزمایش برای بررسی علائم بیماری است. پزشک نمونه ی کوچکی از بافت یا سلول را از یک ناحیه بدن شما می گیرد که ممکن است دچار سرطان، عفونت، یا یک بیماری دیگری باشد. نمونه به آزمایشگاه فرستاده می شود، جایی که تکنسین ها به دنبال سلول هایی می گردند که می توانند به سلامت شما آسیب برسانند. آماده سازی پزشک به شما می گوید که قبل از بیوپسی لازم است چه کارهایی انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است …..


تاريخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ , ۱۴:۵۷

سرطان دومین علت مرگ و میر در سطح جهان است و باعث مرگ ۹٫۶ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ بود. در جهان ، ۱ نفر از ۶ نفر به علت سرطان فوت مي كند. تقریباً ۷۰ درصد مرگ و میرهای ناشی از سرطان در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط ​​رخ می دهد. حدود یک سوم از مرگ و میرهای ناشی از سرطان ناشی از ۵ عامل خطر رفتاری و رژیم غذایی است: ناديده گرفتن توده در بدن ، …..


تاريخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ , ۱۴:۴۷

 کم خونی کم خونی زماني اتفاق می افتد که خون، گلبول های قرمز کافی نداشته باشد تا بتواند اکسیژن مورد نیاز بدن را تامين كند. خستگی ، ضعف ، سرگیجه و تنگی نفس، سردي دست و پا از علائم آن است. کم کاری تیروئید می تواند موجب شود كه شما بيش از حد احساس سرما كنيد. همچنین ممکن است دچار درد مفاصل ، یبوست ، خشکی پوست و افزایش وزن شوید.  بیماری کلیوی دیابت و فشار خون بالا اغلب باعث …..چربی‌های ترانس هنگام افزودن هیدروژن به روغن‌های مایع گیاهی (عمل هیدروژنه کردن)، برای بالابردن نقطه ذوب آنها جهت افزایش ماندگاري و پایداری شان به وجود می‌آیند. چربی‌های ترانس در روغن‌های شیرینی‌پزی، روغن نباتی جامد، مارگارین‌ها ، شیرینی‌‌جات، غذاهای حاضری، غذاهای سرخ شده مثل پیراشکی و سیب‌زمینی‌ سرخ‌کرده ، و سایر غذاهایی که با روغن‌های هیدروژنه ‌، پخته یا سرخ شده‌اند، یافت می‌شوند. طبق مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۰۷ میزان مصرف چربی ترانس در ایالات متحده دو برابر شده است. …..


تاريخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۸ , ۱۳:۲۸

  پتاسیم یک یون (بخشي از مولكول موجود در بدن) مهم در بدن است و رژيم غذايي حاوي پتاسيم باعث كاهش فشار خون مي شود.   موز حاوي ۴۲۲ ميلي گرم پتاسيم است كه براي عملكرد قلب، كليه، ماهيچه و سلول هاي بدن مفيد است.   آووكادو ۶۹۰ ميلي گرم پتاسيم و سرشار از ويتامين آ، اي، سي است.   دو برش از هندوانه حاوي ۶۴۰ ميلي گرم پتاسيم است. هندوانه نه تنها آب بدن را تامين مي كند بلكه …..


تاريخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۸ , ۰۹:۲۹

اگرچه سرطان سينه در مردان شایع نیست ، اما میزان شیوع آن روند رو به رشدی دارد. اين بيماري مختص خانم ها نيست. از هر ۱۰۰ زني كه در جهان به سرطان سينه دچار مي شوند، يك مرد نيز به اين سرطان مبتلا مي گردد، اما اين نسبت در ايران ۱۰۰ به ۴ است يعني از هر ۱۰۰ زني كه به اين بيماري مبتلا مي شود ۴ نفر مرد نيز با اين سرطان دست به گريبان است. شيوع سرطان سينه …..


تاريخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ , ۰۸:۴۴

چاقی و اضافه وزن در دوران کودکی یکی از جدی ترین چالش های بهداشت عمومی قرن بیست و یکم است که به طور پیوسته در کشورهای توسعه یافته و بسیاری از کشورهایي با درآمد کم و متوسط نیز در حال افزایش است. در واقع، امروزه بیش از ۱۵۵ میلیون کودک در سراسر جهان دارای اضافه وزن هستند. تغییرات در رژیم غذایی و فعالیت بدنی باعث افزایش چاقی در کشورهای در حال توسعه، به ویژه در میان کودکان می شود. الگوهای …..


تاريخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸ , ۱۶:۵۹

اولين سالگرد افتتاح شبكه بيماري هاي غيرواگير با حضور نمايندگان و اعضاي شبكه كتابخانه ملي  و انجمن امداد به بيماران سرطاني ايران برگزار شد