کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

تاريخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۹ , ۱۵:۴۵

با انتخاب روش های درست زندگی مانند تغذیه مناسب ، فعال ماندن و اجتناب از دخانیات ، محافظت از پوست در برابر نور خورشید، اجتناب از مصرف الکل می توانید خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید. همچنین پیروی از دستورالعملهای غربالگری توصیه شده ، می توانید به تشخیص زودرس برخی از سرطانها کمک کنید. مترجم محمدپورشفیعی  نتایج یک تجزیه و تحلیل نشان می دهد ، زنانی که ورزش می کنند نه تنها عمر طولانی تری دارند بلکه پس از درمان سرطان احتمال بازگشت بیماری در آن ها کمتر است. ورزش کردن حتی در مدت زمان کم نیز می تواند مفید باشد. آژانس بین المللی سرطان توصیه می کند حداقل ۲ ساعت ونیم در هفته ورزش برای زنان مبتلا به سرطان پستان و افراد در معرض خطر ضروری است . ورزش کردن حتی در فرآیند شیمی …..


تاريخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۳:۴۹

  سلول های سرطانی معمولاً به سرعت رشد می کنند و زیاد می شوند. این بدان معنی است که آنها به گلوکز زیادی احتیاج دارند. سلول های سرطانی به مواد مغذی دیگر مانند اسیدهای آمینه و چربی ها نیز نیاز دارند.  تمام سلولهای سالم ما نیز مانند سلول های سرطانی به گلوکز احتیاج دارند بنابراین گلوکز ماده ی حیاتی برای بدن است طبق تحقیقات انجمن سرطان بریتانیا هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد رژیم غذایی بدون قند ، از …..


تاريخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۳:۴۱

به آن ها گوش دهید رویارویی با سرطان یک چالش است. سعی کنید بدون قضاوت و بدون “تشویق” به حرفهای عزیزتان گوش دهید. تنها درصورتی که از شما خواسته شد مشاوره دهید. افراد مبتلا به سرطان اغلب  در مورد  راههای تشخیص ، گزینه های درمانی یا آزمایش های بالینی  تحقیق می کنند. بنابراین گفتن “شما باید این کار را امتحان کنید” یا “باید آن را انجام دهید.” بی فایده است. درعوض ، به عزیزانتان اطلاع دهید که تحقیق کرده اید …..


تاريخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۱:۴۹

میوه ها ، سبزیجات ، پروتئین های بدون چربی و غلات کامل به تقویت سیستم ایمنی و قدرت بدنی شما کمک می کنند. این نوع تغذیه به شما کمک می کند تا عوارض ناشی از درمان سرطان را کنترل کنید. تناسب اندام داشته باشید و خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهید. تغذیه سالم روند بهبود بیماری شما را سرعت می بخشد و سیستم ایمنی بدن شما را در برابر سرطان مقاوم می کند. از خوردن غذاهای خام جلوگیری  کنید. …..


تاريخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۰:۵۹

.  هر چیزی که احتمال ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد به عنوان عامل خطر شناخته می شود. جنسیت مونث جنسیت عامل اصلی خطر برای سرطان پستان است. مردان نیز می توانند به سرطان پستان مبتلا شوند ، اما این بیماری در زنان بسیار بیشتر از مردان است. پیر شدن هرچه پیرتر می شوید ، خطر ابتلا به سرطان پستان بیشتر می شود. بیشتر سرطان های پستان در زنان ۵۵ سال و بالاتر مشاهده می شود. وراثت تغییرات خاص …..   سیستم ایمنی بدن از شما در برابر بیماری و عفونت ناشی از ویروس ها محافظت می کند. برخی از مبتلایان به سرطان سیستم ایمنی ضعیفی دارند که توانایی آنها در مبارزه با این عفونت ها پایین است. این امر به این دلیل است که برخی از درمانها مانند شیمی درمانی موجب می شوند که گلبول سفید خون به اندازه کافی تولید نشود. علائمی که یک بیمار مبتلا به سرطان باید جدی بگیرد عبارتند از: درجه تب بالای ۳۷٫۸ درجه …..


تاريخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۸:۲۵

 بهترین قدم پس از گرفتن پول در زمان ویروس کرونا، شستن دست ها و جلوگیری از لمس صورت است. تحقیقات جدید نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند تا یک روز بر روی مقوا و سه روز روی پلاستیک زنده بماند که باعث افزایش هشدار در مورد چگونگی استفاده از اسکناس می شود. تحقیقات  نشان می دهد که اسکناس مهمترین منبع آلوده برای تجمع میکروب ها و ویروس ها است. مارتي باسكا ، رئيس ارشد پرستاري گفت: “بهتر است …..ویروس کرونا از طریق قطرات عطسه،سرفه و یا صحبت کردن توسط فرد مبتلا منتقل و پخش می شود. این قطرات بسیار سنگین هستند و در هوا معلق نمی مانند. آنها به سرعت روی زمین یا روی سطوح می نشینند. اگر شما با فرد مبتلا به ویروس کرونا از فاصله ۱ متری باشید و نفس بکشید یا به سطوح دست بزنید و قبل از شستن دست ها به چشم، بینی و لب خود را لمس کنید مبتلا می شوید. برای جلوگیری …..داشتن رژیم سالم و مقوی داشتن فعالیت بدنی و ورزش حداقل ۳۰ دقیقه در روز پرهیز از دخانیات اجتناب از مصرف الکل در معرض آلودگی هوا نبودن مترجم: #محمدپورشفیعی