کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

عنوان خبر: باور غلط درمورد سرطان دهانه رحم
تاريخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰ , ۰۹:۲۲

 

اطلاعات نادرست زیادی در مورد سرطان دهانه رحم و تست پاپ اسمير وجود دارد، كه ما به برخي از آن ها اشاره مي كنيم.

 

باور غلط: سرطان دهانه رحم قابل پیشگیری نیست.

واقعیت: سرطان دهانه رحم قابل پیشگیری است. غربالگری می تواند سلول های غیرطبیعی دهانه رحم را قبل از تبدیل شدن به سرطان پیدا کند. اگر این تغییرات به موقع پیدا و درمان شوند، می توان از سرطان دهانه رحم پیشگیری کرد. بیشتر سرطان های دهانه رحم توسط ویروس پاپیلومای انسانی  ایجاد می شود. واکسنی وجود دارد که از انواع ويروس پاپيلوماي انساني که باعث بیشتر سرطان های دهانه رحم می شوند محافظت کند.

 

باور غلط:: علت سرطان دهانه رحم ناشناخته است.

واقعیت: بیشتر سرطان‌های دهانه رحم توسط یک ویروس رایج به نام  ويروس پاپيلوماي انساني ایجاد می‌شوند که به راحتی از طریق تماس جنسی، از جمله تماس نزدیک، دهان، واژینال، و مقعدی منتقل می‌شود. از هر ۴ فرد فعال جنسی، ۳ نفر در مقطعی از زندگی خود به ويروس پاپيلوماي انساني مبتلا می شوند – اغلب بدون اینکه بدانند.

 

باور غلط: اگر پاپيلوماي انساني داشته باشید، به سرطان دهانه رحم مبتلا خواهید شد.

واقعیت: بیش از ۱۰۰ نوع ويروس پاپيلوما وجود دارد – كه تنها برخی از آن ها خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي دهند. معمولاً سیستم ایمنی بدن طی ۲ سال به خودی خود ویروس را از بين مي برد. با این حال، برای برخی، پاپيلوما از بين نمي رود و با گذشت زمان، می‌تواند باعث تغییرات غیرطبیعی سلولی در دهانه رحم شود که شما

نمی‌توانید آن را ببینید یا احساس کنید. این سلول‌های غیرطبیعی می‌توانند به سرطان دهانه رحم تبدیل شوند، اگر به‌موقع کشف و درمان نشوند.

مترجم: محمدپورشفيعي

برچسب ها: