کمک مردمی از طریق موبایل : #10*6*7*

عنوان خبر: هیچ قرص برنزه کننده ای توسط سازمان غذا و داروي آمريكا تأیید نشده است.
تاريخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ , ۰۹:۴۵
چندین محصول ادعا می کنند که بدون قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش  برنزه می شويد. برخی ممکن است ایمن و تاثيرگذار باشند ، اما برخی حتی می توانند مضر باشند.
قرص های برنزه حاوی مواد افزودنی رنگی مشابه بتاکاروتن هستند ، ماده ای که به هویج رنگ نارنجی می دهد. پس از مصرف ، مواد افزودنی در سراسر بدن ، به ویژه پوست ، رسوب می کنند و آن را به رنگ نارنجی در می آورند.
اگرچه سازمان غذا و داروی آمریکا  برخی از این مواد افزودنی رنگ را برای مواد غذایی تأیید کرده است ، اما برای استفاده در مواد برنزه کننده تایید نمي كند زيرا اين مواد در سطوح بالایی در قرصهای برنزه کننده استفاده می شود كه مضر هستند. کانتاگزانتین، ماده اصلی در بیشتر قرصهای برنزه ، می تواند به صورت بلورهای زرد در چشم شما ظاهر شود ، که ممکن است باعث آسیب و اختلال در بینایی شود. همچنین مواردي از مشکلات کبدی و پوستی نيز گزارش شده است.
شتاب دهنده های برنزه کننده ، مانند لوسیون ها یا قرص هایی که حاوی آمینو اسید تیروزین یا مشتقات آن هستند ، تاثيرگذار نیستند و ممکن است خطرناک باشند. بازاریابان می گویند این محصولات روند برنزه سازی بدن را تحریک می کنند ، اما بیشتر شواهد نشان می دهد که آنها تاثيرگذار نیستند. سازمان غذا و دارو آنها را داروهای جدید تأیید نشده ای می داند که مضر هستند.
مترجم: محمدپورشفيعي

برچسب ها: